Мусульмани України виступили за єдність і цілісність країни

1
Ми закликаємо всіх до миру і єдності. Наша сила — у здатності мирним шляхом вирішувати незгоди і розбіжності у поглядах
04.12.2013
Оцініть статтю: 
(242 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

Мусульмани України, як громадяни цієї країни та її невід'ємна частина, з самого початку зіткнень на площах країни, закликали сторони до компромісу і толерантності, а також засудили агресію правоохоронних органів проти мирних громадян. Ми публікуємо звернення мусульманських організацій, в якому висловлено ставлення до подій у країні.

Шановні співгромадяни! Брати і сестри!


У ці дні український народ і держава складають іспит на політичну зрілість, витримку і визначають свою подальшу долю. Чи зможе Україна зберегти статус європейської правової держави, найважливішими цінностями якої були і залишаються права і свободи громадян, цінність людського життя як вищого дару Творця, політична, міжнаціональна і міжрелігійна толерантність.


22 роки тому громадяни нашої країни шляхом участі у всенародному референдумі мирно, з гідністю здійснили свій історичний вибір — проголосували за незалежність України. Протягом цього періоду ми будували демократичну правову державу.


Україні перебуває на етапі формування громадянського суспільства, яке є атрибутом відкритої правової держави. Релігійні і громадські організації як інститути громадянського суспільства не можуть залишатися осторонь від подій, що відбуваються.


Цей процес не був легким і безхмарним. Але завжди, навіть у найскладніші, переломні моменти свого становлення, український народ демонстрував найкращі якості, зокрема прагнення до збереження громадянського миру, поваги інтересів, прав і свобод усіх своїх побратимів.


І ось зараз, у цей поворотний момент в незалежній історії нашої Батьківщини, мусульмани України заявляють про свою рішучу підтримку тих сил, які прагнуть зберегти єдність і цілісність держави, не допустити кровопролиття, хаосу і насильства.


Ми, ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма», офіційно заявляємо, що мусульмани — патріоти нашої спільної Батьківщини, які готові відстоювати її суверенітет і територіальну цілісність. Наші одновірці, як і люди інших релігійних поглядів, виходять на мирні мітинги, відкрито висловлюючи свою громадянську позицію.


Ми закликаємо всіх до миру і єдності. Наша сила — у здатності мирним шляхом вирішувати незгоди і розбіжності у поглядах. У готовності надавати допомогу і підтримку тим, хто її потребує, захищати їх від несправедливості. І головне — у здатності тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися на провокації.


Ми закликаємо всіх: не потрібно безпідставно приписувати комусь негативні якості, навішувати один на одного осоружні ярлики. Ще раз наголошуємо: Україна — земля, у яку всі ми міцно вросли корінням. Вона — наш спільний дім, і захистити його, підтримати в ньому порядок, зробити його затишним і комфортним для життя, нашого і наших нащадків, ми зможемо тільки спільно.


Тільки так ми збережемо для себе і майбутніх поколінь можливість стати мирною, демократичною і процвітаючою країною, що зайняла гідне місце в сім'ї європейських народів.


Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраід»


Духовне управління мусульман України «Умма»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.