Мусульманські кладовища в Криму раздають під будівництво

1
«У наявності - хитрий хід, щоб передати землю нібито військовій частині, а потім робити з цією землею, що хочуть»
27.03.2013
Оцініть статтю: 
(255 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримські мусульманські кладовища знаходяться під постійною загрозою. З одного боку мають місце регулярні акти вандалізму, а з іншого - спроби «приватизувати» територію з подальшою передачею її під будівництво. Чергова ділянка на місці мусульманських поховань може перейти у власність однієї з військових частин.

Так жителі Добровської / Мамут-султанської долини мають намір зібратися сьогодні 27 березня перед будівлею Мамут-Султанської сільської ради, щоб висловити свій протест діям місцевої влади, повідомляє сайт QHA. Місцевих жителів обурило рішення сільради розглянути можливість передачі в експлуатацію земельної ділянки Міністерству оборони України. На думку одного з депутатів сільради Ібраїма Абдуллаєва, тут «у наявності - хитрий хід, щоб передати землю нібито військовій частині, а потім робити з цією землею, що хочуть».

Депутат нагадав, що в лютому минулого року на місці старого мусульманського кладовища в Ескі-Орда/Лозовом хотіли побудувати храм, але потім, ознайомившись з архівами, підтверджуючими, що на цьому місці площею 2 га дійсно розташовуються поховання, митрополит Сімферопольської і Кримської єпархії Лазар відмовився від своїх намірів.

Крім цього в Криму існує ще ціла низка конфліктних ситуацій, наприклад, кладовище в районі села Орлиного в Севастопольському регіоні фактично передано в приватні руки.

Як повідомляє сайт Події Криму, цвинтарні землі в Байдарській долині стали приватними ще в 2009 році, коли 1500 гектарів землі було віддано кооперативу. З минулого року ці землі намагаються повернути в держвласність через суд.

Близько року тому в селі Кітень / Семенівка Еді-К'уюнского (Ленінського) району вибухнув скандал навколо будівництва дайвінг-центру, яке, як виявилося, здійснювалося на території старовинного мусульманського кладовища Ак-Таш, повідомляє QHA. На сайті говориться, що вже кілька років комерсанти ведуть будівництво розважальних об'єктів буквально на кістках предків кримських татар.

Таким чином існує реальна загроза для мусульманських кладовищ, вік яких обчислюється століттями. З одного боку у наявності типові махінації із землею, з іншого боку побутують думки, що подібні дії - це навмисне знищення мусульманських кладовищ в Криму, елемент очищення Криму від слідів корінного мусульманського народу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.