На київській міжконфесійній конференції ісламські діячі призвали співпрацювати в тому, що нас об’єднує

На київській міжконфесійній конференції ісламські діячі призвали співпрацювати в тому, що нас об’єднує
29.04.2007
Оцініть статтю: 
(114 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У столиці України відбулася міжнародна конференція, що зібрала представників ісламу, християнства та іудаїзму. Організатори й учасники міжнародного діалогу поставили перед собою за мету просування ідей толерантності, недоторканності людського життя та релігійної злагоди. На дводенній конференції, 25 і 26 квітня, були висловлені різноманітні бачення питання міжконфесійного діалогу, його місця та ролі в справі викорінювання насильства та екстремізму в сучасному світі.

П\'ятнична проповідь в Ісламському центрі

Під час свого перебування в Україні, Муззамил Сиддики, Ахмад Салех Аль-Хамаді та шейх Мохаммад Абдель Разак Аль-Сиддик відвідали Громадський ісламський культурний центр міста Києва (ГІКЦ), де в п\'ятницю 27 квітня д-р Салех Аль-Хамиди провів п\'ятничну проповідь і молитву.

У своїй проповіді вчений нагадав мусульманам про те, що поклоніння Всевишньому полягає в постійному дотриманні Його приписів - норм Шаріату, і тільки життя, побудоване на принципах ісламу, може бути доказом поклоніння Творцеві.

Також він звернув увагу на нинішній стан мусульманської умми, що не має практично ніякого впливу в жодній сфері життєдіяльності суспільства. Тому шейх нагадав, що Всевишній Аллах завжди призиває віруючих прагнути до знань і прогресу, привівши як доказ 11-й аят сури «Грім», у якому Аллах Всевишній говорить: «...Воістину, Aллax нe змінює тoгo, що з людьми, пoки вoни caмі нe змінять тoгo, що з ними...»

Першочергове завдання

Після колективної молитви, у гостинній ІГКЦ, мусульмани мали можливість поспілкуватися з членом Європейської ради з фатв, доктором Муззамілом Сиддики й одержати відповіді на безліч питань, здебільшого пов\'язаних з життям мусульман у немусульманському суспільстві. Після чого вчений виступив з промовою, у якій він призвав не забувати про те, що мусульмани, де б вони не жили, завжди повинні залишатися єдиною уммою, бути братами, як учить нас тому Священний Коран.

Ця згуртованість необхідна нам як ніколи, - сьогодні, коли проводиться масова анти-ісламська пропаганда по всьому світу, коли спотворюється інформація про іслам і очорняється особистість нашого Пророка (мир йому й благословіння). Мусульмани повинні протистояти всьому цьому найактивнішим чином, слідуючи при цьому коранічному принципу «...мудрістю й добрим наставленням».

Д-р. Сиддики відзначив, що поширення знань про іслам - це першочергова мета кожного віруючого мусульманина, адже якщо цього не робити, то більшість людей так і залишаться в невіданні й сумнівах щодо ісламу.

Вчений розповів, що сучасні ЗМІ поширюють безліч інформації, але практично ніхто не має правильного уявлення про іслам. Зокрема в людей на його нинішній батьківщині в США уявлення про іслам і мусульман дуже перекручені, так наприклад, згідно недавнього опитування, проведеного виданням «Лосанджелес Таймс», близько 70% американців нічого не знають про іслам, деякі з них вважають його релігією, яку сповідують в Ізраїлі, а 85% вважають іслам загрозою для безпеки їхньої країни.

Тому, підсумував учений, наше завдання - розповідати про іслам всім оточуючим найкращим способом. На жаль, у наш час, більшість мусульман, через своє поводження й життєдіяльність, не можуть дати оточуючим істинного уявлення про іслам.

Шейх Сиддики нагадав, що щирий мусульманин це той, кому кожен може довірити своє майно та своє життя, і прикладом у цьому нам служить життя Пророка Мухаммада (мир йому й благословення).

За матеріалами Арраід.орг

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.