На Волині знайшли унікальний рукопис Корану

1
Цей примірник Корану є повним: 19 зшитих між собою зошитів вміщують всі 114 сур
23.10.2013
Оцініть статтю: 
(172 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

За свідченням експертів, знайденому екземпляру Священної Книги мусульман, як мінімум, двісті років. Перший національний канал повідомляє, що знахідку придбали для острозького музею-заповідника його працівники, де рукопис зберігався протягом 20 років, поки ним не зацікавилися вчені.

Як виявилося, екземпляр Корану є надзвичайно цінним. За словами фахівців, над ним працювали не менше року. Рукопис являє собою ретельно записаний на ганчір'яних аркушах коричневим чорнилом текст священного писання, деякі сторінки якого протерті до дірок внаслідок багаторічного читання.


Мистецтвознавець Микола Бендюк, визначаючи вік знахідки, каже, що папір, на якому записаний текст Писання, почали робити вже наприкінці 18 - початку 19 століття.


У свою чергу, Михайло Якубович, сходознавець, який першим перевів смисли Корану українською мовою, підкреслив, що унікальність екземпляра полягає в тому, що переписаних і збережених рукописів подібного роду на Західній Україні просто не знаходили.


Вчені припускають, що переписувач Корану Мустафа Адам Алі (Михайло Якубович розібрав це ім'я на рукописі), швидше за все походив з татар, захоплених в одній з битв Костянтином Острозьким в 16 столітті.


На сьогоднішній день рукопис Корану оцінюють в десятки тисяч гривень. Цей примірник є повним: 19 зшитих між собою зошитів вміщують всі 114 сур.


Джерело: Перший національний канал

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.