Перепис мечетей без належної документації - черговий крок у боротьбі з «полянами протесту» кримських татар

1
Видання звертає увагу на те, що проведення ревізії − не що інше, як черговий виток горезвісної боротьби з кримськими «полянами протесту».
09.11.2010
Оцініть статтю: 
(249 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Намір кримських властей провести ревізію культових споруд, що експлуатуються на території автономії без належної документації, можна розцінювати як ще один етап на шляху боротьби з «полянами протесту» кримських татар. Про це пише ІА «Росбалт-Україна».

Кримська влада має намір до 15 грудня провести ревізію всіх культових споруд, які експлуатуються без необхідної документації. В даному випадку, у першу чергу маються на увазі мечеті, побудовані кримськими татарами за рахунок турецького фінансування за останнє десятиліття минулого століття.

Як повідомлялося раніше, проблема полягає у тому, що тільки 40% побудованих у 90-і роки ісламських релігійних споруд мають належно оформлені документи.

При цьому видання звертає увагу на те, що проведення ревізії не що інше, як черговий виток горезвісної боротьби з кримськими «полянами протесту». Можливо, що це питання стане предметом торгу влади з керівництвом Меджлісу. При цьому очевидно, що, на відміну від самовільно зайнятої земельної ділянки, знести діючу мечеть без масштабного скандалу практично неможливо.

Хоч влада й демонструє свою набожність, але поводиться індиферентно

Як розповів у коментарі «Росбалту» перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, владі вигідно йти назустріч релігійним общинам.

«Практично всі конфесії будують храми за рахунок власних ресурсів або за рахунок залучення коштів донорів. Влада повинна розуміти, що храми всіх конфесій націлені на взаєморозуміння в суспільстві. І мені здається, що влада повинні йти назустріч у тому, що стосується належного оформлення цих храмів», вважає Чубаров.

Разом з тим політик не виключає того, що питання оформлення мечетей і далі затягуватимуться.

«Хоч влада й демонструє свою набожність, але поводиться досить індиферентно. Ось і виходить, що храми вже побудовані і експлуатуються віруючими, а документації немає. Боюся, що на практиці вийде чергова кампанія, коли проблему проходження всіх бюрократичних процедур знову звалять на плечі віруючих. Хоча владі співпраця у цій сфері повинна бути вигідна, адже своїх грошей вона на ці храми не витрачає», — заявив Чубаров.

За матеріалами «Росбалт-Україна»

Посилання на тему:

Кримські татари бояться за своє майбутнє

67 мечетей Криму все ще залишаються юридично не оформленими

Кримська влада хоче заробити на мечетях?

Більшість мечетей у Криму залишаються юридично не оформленими

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.