Перший візит короля Йорданії до України: сторони домовилися розвивати співробітництво

Перший візит короля Йорданії до України: сторони домовилися розвивати співробітництво
24.06.2011
Оцініть статтю: 
(123 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Вчора відбувся перший офіційний візит до України короля Йорданії Абдалли II, під час якого він провів переговори з президентом Віктором Януковичем і прем'єр-міністром Миколою Азаровим. У ході переговорів було зазначено, що рівень відносин між двома державами недостатній, а також підписано ряд міждержавних документів, обговорено перспективи торговельно-економічного співробітництва.

Візит до України короля Йорданії Абдалли II став першим за всю історію двосторонніх відносин. До цього Україна не була в числі стратегічних партнерів Хашимітського Королівства, навіть офіс надзвичайного і повноважного посла Йорданії в Україні знаходиться у Москві.

Слід також зазначити, що, за даними Держстату, минулого року на частку Йорданії припало всього 0,5% ($540 млн) загального товарообігу України. При цьому обсяг експорту українських товарів до Йорданії ($518,9 млн) майже у 25 разів перевищив обсяг імпорту йорданських товарів ($21,1 млн) – це в основній сировина для парфюмерної промисловості.

Як повідомили у Міністерстві закордонних справ України, 87% українського експорту до Йорданії складають товари металургії, а 13% – продукція сільського господарства.

Після церемонії офіційної зустрічі короля Йорданії Абдалли II і президента Віктора Януковича відбулися переговори у розширеному складі.

Початок діалогу про двосторонню співпрацю

«Чудово, що у нас починається діалог, який повинен підвищити рівень наших політичних відносин, збільшити можливості держав для зростання економіки і поліпшення життя людей, - заявив Віктор Янукович під час переговорів.– Україна і Йорданія мають значний невикористаний потенціал розвитку торговельно-економічного співробітництва і поглиблення співробітництва у військово-технічній сфері».

Король Йорданії також наголосив на необхідності поглиблювати двосторонню співпрацю. «Я хочу використати цей візит, щоб знайти можливості для подальшого розвитку зв'язків між нашими народами», - сказав Абдалла II президентові, додавши, що його візит «послужить як розвитку особистих відносин» лідерів двох країн, так і розширенню міждержавного співробітництва.

За підсумками переговорів підписаний ряд документів

Після переговорів в АП відбулася церемонія підписання ряду документів. Зокрема, були укладені меморандуми про взаєморозуміння між Держслужбою фінансового моніторингу України і підрозділом по боротьбі з відмиванням коштів Йорданії, Державним концерном «Укроборонпром» і Бюро з питань розвитку Йорданії, а також меморандум про політичні консультації між МЗС двох країн.

Учасники делегацій також підписали міжурядову угоду між міністерствами оборони України і Йорданії про військове співробітництво. За словами українських військових, це дозволить збройним силам двох країн обмінюватися досвідом і брати участь у спільних вченнях.

Перспективи торговельно-економічної співпраці

В рамках офіційного візиту до України короля Йорданії Абдалли II, також відбулася зустріч із прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, у ході якої сторони обговорили перспективи і взаємну вигоду від співробітництва в області сільського господарства, авіації, залізничного сполучення, металургії та інших сферах.

Зокрема, під час зустрічі король Йорданії зауважив, що Україна є великим експортером зерна, а Йорданія - крупним імпортером. «Тому ми можемо спільно будувати сховища для зернових культур, щоб потім цю продукцію поширювати на території всього арабського регіону», - заявив Абдалла II.

У свою чергу Микола Азаров висловив готовність направити до Йорданії українських експертів для ретельного вивчення даної пропозиції.

Крім того, сторони зацікавлені співпрацювати у розвитку транспортної інфраструктури Йорданії. Мова йде про участь України у реалізації масштабного проекту будівництва йорданської залізниці.

Також глава українського уряду запропонував йорданській стороні розвивати співробітництво в авіаційній галузі, наголосивши, що в Україні виробляється достатньо велика кількість військових, пасажирських і транспортних літаків. У свою чергу король Йорданії зазначив, що його країну цікавлять літаки лінійки Ан, особливо «лінія Ан-72, Ан-74».

На завершення зустрічі прем'єр-міністр Азаров заявив, що рівень співробітництва між двома країнами не відповідає тому потенціалу, який має Україна, і висловив сподівання, що візит короля Абдалли II стане поворотним пунктом у розвитку україно-йорданських відносин.

За матеріалами «КоммерсантЪ» і «Інтерфакс-Україна»

Посилання на тему:

Україна і Королівство Йорданія підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері освіти

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.