Питання про татарські культові споруди обговорювалося серед інших на зустрічі Президента з керівниками Меджлісу

Питання про татарські культові споруди обговорювалося серед інших на зустрічі Президента з керівниками Меджлісу
19.02.2007
Оцініть статтю: 
(150 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

КИЇВ — Президент України Віктор Ющенко обговорив з народними депутатами Рефатом Чубаровим та Мустафою Джемілєвим врегулювання конфліктних питань у відносинах кримських татар з місцевою владою. Окрім того, під час бесіди йшлося про земельні проблеми та можливість відновлення татарами своїх культових споруд. Про це 7 лютого повідомив офіційний сайт Президента України.

Мова йшла також про підготовку і прийняття нової редакції Закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». За результатами бесіди прийнято рішення створити спільну робочу групу з підготовки законопроекту.

Також Президент доручив сформувати широку робочу групу, яка має виробити спільний документ про взаємні зобов’язання кримських татар і кримської влади. До розробки документа буде залучено представників татарської громади півострова, працівників органів центральної і кримської влади, місцевого самоврядування. Президент наголосив, що документ має бути розроблений і широко обговорений до його наступної поїздки на півострів.

Керівники Меджлісу звернули увагу Глави держави на незадовільне виконання Указу Президента України №154/2006 від 28 лютого 2006 року «Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 8 лютого 2006 року «Про суспільну ситуацію в Автономній Республіці Крим».

Цим Указом були закріплені конкретні доручення центральним органам державної виконавчої влади й Автономної Республіки Крим з вирішення цілої низки питань, пов\'язаних з відновленням прав кримськотатарського народу, у тому числі, правові, земельні.

Мова на зустрічі йшла, зокрема, про те, що не усунуті причини для виникнення конфліктних ситуацій, викликаних невідповідним ставленням органів місцевої влади до культових пам\'ятників кримських татар (як приклад були наведені події навколо комплексу пам\'ятників «Азіз» у Бахчисараї й можливість нового конфлікту в Алушті внаслідок рішення місцевої влади виділити комерційній організації територію, на якій колись розміщалися мечеть і мусульманські поховання).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.