Понад 300 мечетей передадуть Духовному управлінню мусульман Криму

27.03.2015
Оцініть статтю: 
(436 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Духовному управлінню мусульман Криму передадуть 330 мечетей, які будуть зареєстровані за російським законодавством.

Про це, як повідомляє Кримська служба новин заявив на зустрічі з делегацією з Туреччини заступник голови Ради міністрів Республіки Крим Руслан Бальбек.

«За рішенням голови Криму всі мечеті будуть передані Духовному управлінню мусульман Криму і на всі мечеті будуть отримані правовстановлюючі документи», - зазначив Бальбек.

На його думку, це не дозволить різним релігійним сектам брати участь у боротьбі за контроль над культовими спорудами і захистить інтереси мусульман Криму і всіх кримських татар.

Бальбек нагадав, що за останні 23 роки перебування Криму у складі України з 330 кримських мечетей офіційно були зареєстровані тільки п'ять.

Як приклад конструктивного вирішення подібних питань він навів передачу мечеті Хана Узбека (зведена в 1314-1333 роках) і медресе (мусульманський навчальний заклад) в Кіровському районі Криму з відання міністерства будівництва і ЖКГ у відання державного комітету з охорони культурної спадщини республіки.

Зауважимо, що сам факт цього рішення Радміну Криму спростовує недавня заява Таврійського муфтіяту - (організації, що діє в Криму поряд з Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК) муфтій Центрального духовного управління мусульман (Таврійський муфтіят), муфтій якого Руслан Саітвалієв звинуватив ДУМК в тому, що управління сприяє діяльності ісламських радикалів у Криму (про що повідомляла Кримська служба новин).

Зрозуміло, при наявності хоч найменшої підозри на зв'язок ДУМК з радикальними ісламістами, спецслужби РФ не дозволили б передати цій організації культові споруди та зареєструватися згідно із законодавством.

Нагадаємо, Саітвалієв звинуватив ДУМК в тому, що управління сприяє діяльності ісламських радикалів у Криму, які, в свою чергу, нібито продовжують отримувати фінансування з Катару, Саудівської Аравії і ряду інших держав через організацію «Созіданіє» (в минулому - «Альраід»). Також Саітвалієв без наведення будь-яких доказів заявив, що в розпорядження радикальних ісламістських течій надані мечеті, в яких вони пропагують свою ідеологію і нібито більша частина мечетей Криму зараз знаходиться в руках ваххабітів і «Хізб ут-Тахрір». Виходячи з чого глава Таврійського муфтіята дозволив собі подібні звинувачення - неясно, так як сам же зауважив, що забороненої літератури в мечетях ДУМК немає.

Довідка:

Таврійський муфтіят був створений в серпні 2014 року в анексованому Криму. Ця організація раніше була відома під ім'ям «Духовний центр мусульман Криму», яка об'єднувала хабашитів (організація, яка раніше була відома під ім'ям «Духовний центр мусульман Криму»), і відродження якої під ім'ям «Таврійського муфтіяту» підтримувалося окупаційною владою.

Релігієзнавець, глава правозахисного центру Всесвітнього російського народного собору Роман Силантьєв стверджував, що Таврійський муфтіят підтримує верховний муфтій Росії, голова Центрального духовного управління мусульман Талгат Таджуддін.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.