Представники мусульманських громад України відвідали семінар з помірності в Ісламі у Кувейті

Представники мусульманських громад України відвідали семінар з помірності в Ісламі у Кувейті
Представники мусульманських громад України відвідали семінар з помірності в Ісламі у Кувейті
1
Многие из профессоров и шейхов, которые провели лекции гостям из Украины, являются всемирно известными учеными.
1
15.03.2012
Оцініть статтю: 
(326 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Протягом декількох днів з 4 по 9 березня у столиці держави Кувейт гостювала група з України. За ініціативою ВАГО «Альраїд» 20 осіб відвідали цикл лекцій, висвітлюючих ідеї помірного ісламу. Захід був організований Кувейтським Міжнародним Центром «Аль-Васатийя».

До української делегації увійшли імами мечетей, представники громадських організацій та співробітники Асоціації «Альраїд» з різних регіонів країни. У тому числі, керівники і члени молодіжної організації «Емель», жіночої організації «Мар'ям», харківської громадської організації «Аль-Манар», Українського Центру Ісламознавства, інформаційного відділу, жіночого комітету та інших підрозділів Асоціації «Альраїд».

Багато хто з професорів та шейхів, які провели лекції гостям з України, є всесвітньо відомими вченими, що отримали вищі ступені освіти з різних спеціалізацій і відзначилися великим досвідом у поширенні правильного розуміння ісламу в усьому світі.

Міжнародний центр «Аль-Васатийя» відкрито в Кувейті в 2006 році і його діяльність підтримується урядом держави. У центрі розробляються і реалізуються програми для проведення курсів із помірному ісламу в усьому світі. Подібні семінари проводяться для представників мусульманських громад різних країн і регіонів. Учасники отримують свідоцтва про проходження курсів центру.

Що ж таке «помірний іслам»?

Як пояснив голова центру «Аль-Васатийя» і перший заступник міністра вакуфів та ісламських справ Держави Кувейт Адель Аль-Фалях, помірність або «золота середина» в ісламі – це саме той приклад розуміння релігії, який продемонстрував пророк Всевишнього – Мухаммед (мир йому і благословення).

У священому Корані Аллаг, звертаючись до мусульман, говорить: «Ми зробили вас громадою, що дотримується середини (васат), щоб ви свідчили про все людство, а Посланець свідчив про вас самих» (Коран, 2:143).

До принципів розуміння помірності належить діалог, уміння визнати чужу думку і ставитися до неї з повагою, співіснувати у світі з навколишніми громадами. Усі ці принципи можна побачити в ясних віршах Благословенного Корану і прикладах із життя пророка Мухаммеда (мир йому і благословення).

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

«Поміркований Іслам» чи поміркованість в Ісламі?

Серединність як властивість, що відрізняє ісламську умму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.