Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав

18.05.2009
Оцініть статтю: 
(184 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Репатріанти – учасники мітингу в Сімферополі – закликали Організацію Об`єднаних Націй, Раду Європи, Європейський Союз та інші міжнародні організації сприяти у відновленні прав кримських татар.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в резолюції всекримського траурного мітингу.

Учасники акції вважають, що Українська держава за роки незалежності «не прийняла жодного законодавчого акту, спрямованого на відновлення політичних, економічних, соціальних і культурних прав кримськотатарського народу». Вони вважають, що це «є причиною збереження фактичного нерівноправ`я і дискримінації кримських татар».

Мітингуючі назвали депортацію 18 травня 1944 року геноцидом стосовно кримських татар, наслідки якого «не можуть бути подолані тільки зусиллями Української держави». «Сприяння у відродженні кримськотатарського народу має стати предметом особливої турботи і уваги ООН, Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних держав», – підкреслюється в документі.

Як повідомляв УНІАН, за даними заступника начальника міліції Криму Миколи ФЕДОРЯНА, в акції взяли участь близько 15 тисяч чоловік, за даними лідера Меджлісу кримських татар Мустафи ДЖЕМІЛЄВА – 25-30 тисяч.

Сьогодні, 18 травня 2009 року, минає 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму.

У травні 1944 року Йосип Сталін підписав постанову про виселення кримських татар з півострова. Їх звинуватили в масовому дезертирстві, співпраці з фашистами.

Виселення розпочалося вранці 18 травня 1944 року і завершилося до вечора 20 травня. За різними даними, були депортовані від 180 тисяч до 190 тисяч кримських татар. Велика частина була виселена до Узбекистану.

Масове повернення депортованих розпочалося наприкінці 1980-х – початку 1990-х років.

З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам`яті жертв депортації.

Зараз в Криму проживає понад 260 тис. кримських татар. Ще близько 150 тис. кримських татар, які живуть за межами автономії, хочуть повернутися на півострів.

УНІАН

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.