Розпочала роботу Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій

1
Уряд, місцева влада і представники влади в областях України дуже високо цінують той діалог, який на сьогодні мають з релігійними організаціями, відзначив Іван Васюник.
02.10.2009
Оцініть статтю: 
(190 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У залі засідань Будинку Уряду під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника 24 вересня 2009 року відбулось перше засідання Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій. Під час зустрічі учасники обговорили питання діяльності релігійних, благодійних і громадських організацій з опіки безпритульних дітей, сиріт та дітей з неблагополучних сімей, а також підняли деякі проблемні питання державно-конфесійних відносин та підходи до удосконалення чинного законодавства України про свободу совісті та релігійні організації.

Віце-прем‘єр зауважив, що після зустрічі керівників конфесій – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Урядом під головуванням Прем‘єр-міністра України Юлії Тимошенко, була реалізована ціла низка доручень. Зокрема, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про зменшення тарифу з оплати за спожитий природній газ для побутових потреб релігійних організацій до рівня тарифів, передбачених для населення.

«Це було не просте рішення, воно безпрецедентне. Ухвалювалося в умовах кризи. Воно декілька раз обговорювалося на Уряді. І мені видається, що ми повинні бути з двох сторін дуже обережні у наступному виконанні і використанні цього права», – зауважив Іван Васюник.

Також урядовець зауважив, що Уряд, місцева влада і представники влади в областях України дуже високо цінують той діалог, який на сьогодні мають з релігійними організаціями.

«Ми розуміємо, що одним з ключових питань подальшого вдосконалення державно-церковних відносин та зміцнення довіри між двома суб’єктами є повернення релігійним громадам колишніх культових споруд і церковного майна, які використовуються не за призначенням. Водночас, проводячи свою роботу, наша Комісія буде враховувати й об’єктивні реалії сьогодення. Зокрема, наявність фінансової кризи, відсутність наразі у держави реальної можливості щодо задоволення усіх вимог релігійних організацій в частині відновлення їхніх прав, порушених тоталітарною політикою колишнього Союзу РСР, а також, доволі непростий стан міжконфесійних відносин в сучасній Україні», – зауважив Віце-прем’єр.

Іван Васюник також закликав присутніх ієрархів Церков і релігійних організацій до спільної конструктивної співпраці у вирішенні найскладніших питань державно-церковних відносин.

Віце-прем’єр-міністр наголосив: «Я сподіваюсь, що представники всіх конфесій будуть дуже конструктивними в цьому непростому діалозі і спільними зусиллями ми зможемо знайти відповіді на всі ці непрості питання».

Як повідомляє Урядовий портал, у заході взяли участь представники відповідальних органів центральної влади та Церков і релігійних організацій – Української православної церкви Київського патріархату, Української православної церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Християнської Євангельської Церкви, Духовного управління мусульман України, Об‘єднання іудейських релігійних організацій України та інших.

Довідка ІРС. Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій утворена Кабінетом Міністрів 25 червня 2008 року як постійно діючий консультативно-дорадчий орган. Таке рішення Уряд ухвалив після першої зустрічі Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року. Положення про Комісію та її склад затверджено постановою Кабміну від 30 жовтня 2008 року.

За матеріалами Інституту релігійної свободи

Посилання на тему:

НКРЕ затвердила нові ціни на природний газ для опалення культових споруд релігійних організацій

Уряд знизив тарифи на природний газ для релігійних організацій до рівня, як для населення

Підготовлена нова редакція Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”

У Верховній Раді пропонують врегулювати питання щодо надання релігійним організаціям права постійного користування земельними ділянками
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.