СБУ створює підрозділ по розслідуванню репресій проти кримських татар

1
Девіз мусульман, рабів Аллаха – робити добро в ім'я добра, - Еміралі Аблаєв, муфтій Криму.
1
Валентин Наливайченко: Створюється спеціальний слідчий підрозділ, що буде займатися розслідуванням усіх злочинів...
1
1
18.05.2009
Оцініть статтю: 
(462 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сьогодні, 18 травня, в день 65 річниці депортації кримських татар голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що в Криму створюється спецпідрозділ по розслідуванню репресій проти кримських татар.

Перебуваючи у Сімферополі, Наливайченко, зокрема, проінформував, що за рішенням Президента України у Головному управлінні Служби безпеки України у Криму створюється спеціальний слідчий підрозділ, що буде займатися розслідуванням злочинів проти кримських татар у роки депортації 1944 року.

«За рішенням Президента у Криму в СБУ створюється спеціальний слідчий підрозділ, що буде займатися розслідуванням усіх злочинів, пов'язаних зі знищенням і репресіями проти кримсько-татарського народу у роки депортації і всього, що передувало цьому злочину», - відзначив голова СБУ.

За його словами, буде організована дослідча перевірка та збір свідчень жертв і потерпілих у результаті депортації: «На основі розсекречених документів слідчими будуть проведені роботи для того, щоб вийти на притягнення до правової відповідальності всіх тих, хто стояв за цим злочином (депортацією) і його здійснював».

Наливайченко також додав, що подібна робота буде організована стосовно насильно переселених із Криму вірменського, болгарського, німецького народів та усіх «інших безневинно замучених людей».

Зі свого боку лідер Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемільов відзначив, що кримські татари «з великим задоволенням» сприймають створення спецпідрозділу в СБУ Криму. «Для нас це дуже позитивна подія», - підкреслив голова Меджлісу.

Його перший заступник Рефат Чубаров додав: «Ми (кримські татари) не стільки прагнемо покарання, скільки прагнемо очищення суспільства».

Розсекречені справи

У Сімферополі керівник СБУ передав голові Меджлісу і його першому заступникові копії 63 розсекречених архівних справ стосовно розстріляних представників кримськотатарської інтелігенції.

Голова СБУ заявив, що «каральні органи і більшовики» знищували еліту кримськотатарського народу: інтелігенцію, письменників і наукових діячів, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на Кореспондент.net.

Крім того, він презентував видану при сприянні СБУ книгу «Останній рукопис Сабрі Айвазова. Міллі Фірка». «Це останній рукопис, який він (політичний діяч і письменник С.Айвазов) встиг написати вже будучи у в'язниці НКВС», - сказав Наливайченко.

Як повідомляє Іслам для всіх, 17 травня Президент України висловив подяку Службі безпеки держави за роботу з розсекречення матеріалів про жертв політичних репресій.

Нагадаємо, що 18 травня 2009 року, виповнюється 65 років від дня насильницького переселення кримських татар з території Криму. Зараз населення Криму становить більше 1,9 млн чоловік, з них понад 260 тисяч - кримські татари.

За матеріалами Іслам для всіх

Посилання на тему:

Новини

Сьогодні – 65-та річниця депортації кримських татар

Відкрилася виставка, присвячена 65-й річниці депортації

До 65-ої річниці депортації кримських татар в Україні вшанують пам'ять жертв тоталітарного режиму - указ Президента

Потрібний закон про відновлення прав депортованих

Затверджено ескіз пам'ятника жертвам депортації

Статті

Кримські татари: і через 65 років депортація триває?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.