Сімферопольська школа хафізів випустила перших в історії України читців Корана

Сімферопольська школа хафізів випустила перших в історії України читців Корана
30.06.2006
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
denis
Зображення користувача denis.

Сімферополь, 26 червня. - У Сімферополі в неділю 25 червня в Ісламському культурному центрі при МАГО «Арраїд», відбувся врочистий вечір випускників Кримської вищої школи хафізів. Важливість цієї події особливо підкреслює той факт, що за останні 100 років це перші хафізи в Криму й взагалі на території України.

Актовий зал Центра був переповнений: були присутні випускники, десять чоловік, а також учні школи, батьки й запрошені високі гості.

Серед гостей був присутній відомий читець Священного Корана доктор Абдулла Басфар, керівник Всесвітньої організації з навчання Корана із Саудівської Аравії. Почавши свій виступ з поздоровлення учнів, їхніх батьків і всіх співробітників школи із цим знаменним днем, він підкреслив важливість вивчення Корана, давши корисні наставляння молодим українським хафізам.

Муфтій Криму Хаджі Аблаев Эміралі, що у своєму зверненні до присутніх говорив про необхідність єдності мусульман, указав на значний внесок співробітників школи в її роботу. Він також дав наставляння хафізам бути старанними надалі у вивченні Корана й поширенні правильних знань про іслам. За словами муфтія, це ті принципи, якими повинні керуватися хафізи у своїй подальшій діяльності.

Заступник постійного представника Президента в Криму Хаваджі Ремзи Фемійович у своїй вітальній промові відзначив знаменність події, і подякував Всесвітній організації з навчання Корана в особі доктора Абдулли Басфара за посильну допомогу школі хафізів.

До всіх теплих, добрих напутніх слів поздоровлень приєднався й голова Міжобласної асоціації громадських організацій «Арраїд» Ізмаїл Кади. Він виразив надію на продовження такої плідної роботи кримської школи хафізів, а також відзначив можливість організації курсів або школи з вивчення Корана також і серед жінок.

В урочистій обстановці випускникам вручили «Похвальні грамоти», свідчення про закінчення Кримської вищої школи хафізів, а також коштовні подарунки. Трьох хафізів, що особливо відзначились, чекає як приз поїздка у Святі місця: міста Мекку й Медину. На завершення вечора перед гістьми виступили молодіжна й дитяча групи ансамблю «Арраїд».

Сімферопольська школа Хафізів

Кілька років тому при участі Духовного керування мусульман Криму й при сприянні Асоціації «Арраїд» у Сімферополі була заснована спеціалізована школа, де почалася професійна підготовка хафізів, людей що цитують Священний Коран напам\'ять.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день Кримська вища школа хафізів -це єдиний в Україні ісламський навчальний заклад подібного профілю, його досягнення важко переоцінити.

Вивченням Священного Корана тут займаються учні у віці від 14 до 19 років. Протягом 3 років між заняттями у звичайній загальноосвітній школі юнаки вивчають арабську мову, основи ісламу, віровчення, життєпис Пророка Мухаммада й звичайно Коран, для чого використовуються авторитетні методики вивчення текстів Священного Писання.

Такий підхід до навчання дозволяє досить швидко справлятися з поставленним перед учнями завданням, про що говорить той факт, що один з учнів Сулейман Валієв опанував Кораном усього лише за півтора року й при цьому закінчив загальноосвітню школу із золотою медаллю. Слід зазначити, що результати не змусили себе чекати, Сулейман уже встиг стати першим представником України на Міжнародному конкурсі читців Корана в Дубаї на початку жовтня минулого року.

Є надія, що за допомогою школи хафізів, в Україні з\'явиться основа для розвитку ісламської духовності, а також, що Україна нарівні з іншими країнами зможе брати участь у міжнародних конкурсах по читанню Корана, що у відомій мірі буде сприяти зміцненню її авторитету в ісламському світі.

за матеріалами http://www.islam.com.ua/

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.