Соборна мечеть Донецька знову відкрилась після реконструкції

1
Тепер мечеть, побудована свого часу за проектом однієї з мечетей Стамбулу, має оновлений фасад і перекриття; внутрішній розпис виконаний кращими турецькими майстрами
1
"Вони зберегли свою віру, і по цій вірі їм відплатиться; вони молилися — і завдяки їх молитвам ісламське відродження в Україні триває. Щороку в нашій країні відкриваються як нові, так і відреставровані мечеті."Муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов
1
1
21.06.2012
Оцініть статтю: 
(328 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

15 червня 2012 р. у Донецьку відбулася урочиста церемонія відкриття Соборної мечеті «Ахать-Джамі». У заході, який розпочався з читання Священного Корану, взяли участь представники релігійних організацій України і закордону, органів влади. Були присутніми і представники ВАГО «Альраїд» та ДУМУ «Умма».

Мукаддас Бібарсов, голова ДУМ Поволжя, відмітив значення цієї події для регіону: «Реконструкція Донецької мечеті свідчить про процес відродження донецьких мусульман, а також взаєморозуміння, що склалося між мусульманською громадою й органами міської влади».

Розділили радість донецьких мусульман і єдиновірці з інших міст і областей, які прибули на церемонію відкриття. Вони зазначили, що мечеть є однією з найбільших на Донбасі, і дуже радісно бачити її оновленою і знову готовою збирати прихожан під своїм куполом.

Тепер мечеть, побудована свого часу за проектом однієї з мечетей Стамбулу, має оновлений фасад і перекриття; внутрішній розпис виконаний кращими турецькими майстрами. Бізнесмен Рінат Ахметов, що виступив спонсором усіх необхідних будівельних робіт, наполіг на тому, щоб не просто реконструювати наявний мінарет, але й добудувати ще один.

Зберегли світло віри і наповнили ним мечеть

Муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов привітав мешканців Донбасу з цим радісним днем. Він нагадав, що він став можливим, у першу чергу, завдяки старшому поколінню, представники якого зберегли в роки насадження невіри на державному рівні у своїх серцях світло віри і передали його нащадкам. Вони зберегли свою віру, і по цій вірі їм відплатиться; вони молилися — і завдяки їх молитвам ісламське відродження в Україні триває. Щороку в нашій країні відкриваються як нові, так і відреставровані мечеті.

Він нагадав присутнім про важливість зрозуміти всю глибину значення цієї події; адже Всевишній Аллаг застерігає мусульман: «Мечеті належать Аллагу. Не волайте ж ні до кого разом з Аллагом!» (72:18). І в цей святковий день відкриття мечеті Саїд-хазрат перед присутніми висловив вдячність усім, хто вклав свої сили, засоби і душу у будівництво цього будинку Всевишнього Аллага; і попросив у Всевишнього благословити їх і віддати їм великим благом.

Мечеть не має бути просто гарною будівлею

Заступник голови ВАГО «Альраїд» Хусам Ісса у своєму виступі подякував Аллагу, який дав йому можливість бути присутнім як на першому відкритті цієї мечеті 13 років тому, так і на її другому народженні цього теплого червневого дня. Він нагадав присутнім аят: « Тільки той оживляє мечеті Аллага, хто увірував в Аллаха і в Останній день, хто здійснює намаз, виплачує закят і не боїться нікого, окрім Аллага. Можливо, вони опиняться на вірному шляху» (Коран, 9:18).

Дуже важливо, — підкреслив він, — щоб ця мечеть не залишилася просто красивою пам'яткою міста Донецька; але щоб віряни постійно пожвавлювали її зсередини своєю присутністю, своїми благаннями до Всевишнього, здійсненням молитов і прагненням до отримання ісламських знань. На завершення він побажав, щоб ця мечеть сяяла світлом, добром, вірою, взаєморозумінням і щоб була місцем, куди Аллаг дивиться із задоволенням і Його ангели звертаються до цього місця з благаннями за тих, що знаходяться в ньому. Після урочистого відкриття, прихожан запросили до мечеті на спільну молитву.

Власкор.

Посилання на тему:
ДУМК провело нагородження переможців конкурсу проектів Соборної мечеті в Сімферополі

Кримські мусульмани отримали держакт на землю під будівництво Соборної мечеті

Джума-Джамі повинна стати головною об'єднуючою мечеттю України, – М. Джемільов

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.