Стан релігійної свободи в Україні - на високому рівні

08.10.2009
Оцініть статтю: 
(150 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Стан релігійної свободи в Україні залишається на високому рівні, проте у суспільстві спостерігається поступове зниження загального рівня толерантності порівняно з попередніми роками.

Як повідомили УНІАН в Інституті релігійної свободи, такі висновки зробили учасники засідання Ради директорів Української асоціації релігійної свободи (УАРС).

Під час зустрічі науковці, експерти та представники Церков обговорили стан релігійної свободи і міжконфесійних відносин в Україні та світі. Вони відзначили позитивне значення державно-церковного діалогу та діяльності консультативно-дорадчих міжконфесійних інституцій в Україні.

Стосовно стану релігійної свободи у світі фахівці УАРС відзначили, що майже без змін залишилась ситуація у країнах, які за результатами міжнародного моніторингу щороку потрапляють у списки країн, де наявні системні порушення права на свободу віросповідання. Серед таких країн згадувались пострадянські держави середньо-азійського регіону, Північна Корея, Китай та деякі інші.

Члени Ради директорів УАРС також розглянули план діяльності організації до кінця 2009 року. У результаті заплановано підтримати та взяти участь у низці конференцій та заходів, присвячених питанням релігійної свободи, зокрема у містах Києві, Полтаві, Чернівцях та Запоріжжі.

Крім цього, вже традиційно на початку 2010 року УАРС проведе прес-конференцію за підсумками року, на якій буде представлено основні тенденції у сфері забезпечення права на свободу віросповідання в Україні і світі.

За матеріалами УНІАН

Посилання на тему:

Розпочала роботу Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій

На завершення сесії Парламент планує забезпечити невідворотність покарання за злочини з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості

Підготовлена нова редакція Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”

Парламент ухвалив низку законопроектів, які стосуються питань свободи совісті та віросповідання

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.