У день свята кримські мусульмани визначили переможців турніру з боротьби куреш

У день свята кримські мусульмани визначили переможців турніру з боротьби куреш
06.09.2011
Оцініть статтю: 
(241 оцінка)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

31 серпня 2011 року в рамках триденного святкування Ід аль-Фітр (Ураза-байрам) у м. Сімферополь (АР Крим) відбувся Відкритий республіканський турнір з національної боротьби Куреш на суперприз від Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд».

Організаторами змагання виступили Кримська Федерація національної боротьби Куреш, а також ВАГО «Альраїд» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АРК.

Республіканські змагання пройшли у дружній невимушеній обстановці. Цього року їх учасниками стали близько сотні спортсменів з усіх регіонів автономії.

Щоб підтримати та підбадьорити спортсменів, а також вручити нагороди переможцям, змагання відвідали відомі й високопоставлені особи. Серед них - дворазовий чемпіон світу і чемпіон Олімпійських ігор, президент Кримської Федерації національної боротьби Куреш Рустем Казаков, його перший заступник, заслужений тренер України Джафер Бекіров; депутати Верховної Ради АРК Рефат Чубаров (почесний президент Кримської Федерації національної боротьби Куреш, президент Всесвітнього конгресу кримських татар ) та Олександр Рябков, заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту АРК Володимир Буякевіч; член Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін та інші.

Вони привітали учасників змагань і всіх присутніх мусульман із закінченням священного місяця Рамадан і настанням великого свята розговіння Ід аль-Фітр (Ураза-байрам). Пророк, мир йому, заохочував заняття спортом для підтримки гарної фізичної форми, тому, виступаючи, почесні гості підкреслили важливість розвитку цього виду спорту серед молоді для фізичного розвитку юнаків та збереження культурної ідентичності (адже поясна боротьба в тому чи іншому вигляді присутня в традиції багатьох народів, у тому числі в українській), а також побажали їм спортивних перемог у майбутньому.

За підсумками турніру, переможцями в різних вагових категоріях стали: Артем Павлик (66 кг); Смаїл Сейтаплаєв (73 кг); Еннан Сеферов (81 кг); Олексій Авдєєв (90 кг); Тимур Прімшоєв (100 кг) та Віталій Веліляєв (понад 100 кг).

Після цього відбулися змагання в абсолютній ваговій категорії, у яких перемогу здобув Тимур Прімшоєв. Він і отримав суперприз - живого барана і кубок переможця.

Переможцям у кожній із категорій голова ВАГО «Альраїд» у республіці Крим Алі Мохаммад Таха спільно з Рефатом Чубаровим вручили грошові призи, медалі і подарункові набори книжок і дисків. Після нагородження переможців усіх присутніх було запрошено на святковий обід.

Довідка

Мусульмани всього світу відзначають одне із двох головних ісламських свят - Ід-аль-Фітр (свято розговіння, що знаменує собою закінчення священного посту Рамадана) - яке цього року випало на 30 серпня за григоріанським календарем. В АР Крим, де проживає найбільша мусульманська громада України, що в основному складається з кримських татар, це свято називають Ораза байрам. У день закінчення священного місяця прийнято відвідувати могили близьких, роздавати пожертвування бідним, дарувати подарунки і просити один в одного пробачення. Свято триває протягом трьох днів.

Куреш - традиційний вид спорту у тюркських народів, національна боротьба на поясах. Кримська Федерація національної боротьби Куреш була створена в грудні 2008 року. Її очолив олімпійський чемпіон і дворазовий чемпіон світу з греко-римської боротьби Рустем Казаков.

ВАГО «Альраїд» вже не вперше виступає організатором спортивних змагань по всій Україні (зокрема, з футболу і тенісу, які проводяться регулярно).

Турнір з боротьби куреш було проведено вперше, і організатори сподіваються, що даний захід стане щорічною доброю традицією в рамках інших програм Асоціації з відродження культурних традицій кримськотатарського народу.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Відкритий турнір із боротьби куреш у Сімферополі - вибори баранчика до свята Ід аль-Фітр

У Сімферополі відбувся перший всекримський турнір з боротьби куреш на призи ГО «Емель»

У Сімферополі відбудеться Міжнародний турнір з Курешу, присвячений Курбан-байраму

В Криму створена Федерація кримськотатарської національної боротьби «Куреш»

Кримськотатарські спортсмени проявили ініціативу відродження національної боротьби «Куреш»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.