У Києві анонсували презентацію книги «Анексія: острів Крим»

У Києві анонсували презентацію книги «Анексія: острів Крим»
У Києві анонсували презентацію книги «Анексія: острів Крим»
04.09.2015
Оцініть статтю: 
(300 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

3 вересня в українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг, організований проектом Free Crimea, де була анонсована книга Тараса Березовця «Анексія: острів Крим». Офіційна презентація видання відбудеться 11 вересня на Львівському книжковому форумі. За словами автора, його робота — «це перша документальна книга, яка розповідає про анексію Криму у часових рамках, починаючи з 18 лютого і закінчуючи 18 березня 2014».

— Написати цю книгу без свідчень очевидців було б не реально, — заявив автор книги та ідеолог проекту Free Crimea Тарас Березовець.

Відзначимо, що для написання книги було взято 40 ексклюзивних інтерв’ю українських і російських політиків, зарубіжних експертів, у тому числі військових, які безпосередньо пережили ці події і поділилися власними спогадами про те, як відбувалася анексія півострова. Експертами виступили відомі в Україні особистості, враження яких були надзвичайно цінними. Серед них — Дмитро Тимчук, народний депутат від фракції «Народний фронт», керівник Центру військово-політичних досліджень, Георгій Логвинський, народний депутат від фракції «Народний фронт», Олександр Янковський, керівник телерадіопрограм проекту Радіо Свобода «Крим. Реаліі» і головний редактор онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик.

— Тарас написав таку книгу, тому що «йому болить». Це дуже добре, що така книга з’явилася. Мені було б цікаво її перечитати, усвідомити, що тоді відбулося, тому що зараз це все не структуроване. Є якісь речі, які досі складно зрозуміти, — сказала Севгіль Мусаєва-Боровик.

За її словами, зусилля українського суспільства повинні бути спрямовані на підтримку людей, які зараз знаходяться в Криму і продовжують відстоювати свої інтереси, свою проукраїнську позицію і через це страждають. Як приклад Мусаєва-Боровик нагадала про активістів з Керчі, які 23 серпня виставили в Фейсбук фото з українським прапором, за що отримали по 14 днів СІЗО.

— Якщо говорити про зникнення кримських татар, то знову посилилася ця тенденція. Тільки за останній тиждень зникли троє кримськотатарських активістів. Ми повинні писати і говорити про це, — вважає редактор «Української правди».

Як зазначив Тарас Березовець, після презентації книги 11 вересня на Львівському книжковому форумі він планує об’їхати з нею всю Україну, виступаючи в університетах і публічних бібліотеках.

Презентація книги Тараса Березовця «Анексія: острів Крим». УКМЦ, 3 вересня 2015
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.