У конкурсі на кращий проект Соборної мечеті у Сімферополі виявилося три лідери

1
Проект №2Проект №4Проект №7
22.09.2011
Оцініть статтю: 
(145 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Наглядова рада з будівництва Соборної мечеті у Сімферополі визначила три проекти споруди, які виявилися найбільш популярними в учасників громадського перегляду проектів. За даними прес-служби Меджлісу кримськотатарського народу, з 14 поданих на конкурс ескізних проектів громадськість виділила три  №№2, 4 і 7. Найбільшу перевагу було віддано ескізам, виконаним на основі кримськотатарських архітектурних традицій.

Зокрема, як розповів ІА QHA член Наглядової ради, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, на 19 вересня було проаналізовано 113 анкет. У даних анкетах люди відповідали на три питання: «У якому архітектурному стилі має бути Соборна мечеть?», яким із виставлених проектів надається «Особлива перевага, перевага і подобається» і «Чи готові Ви надати допомогу при будівництві Соборної мечеті?»

Проміжні підсумки

За підсумками аналізу, найбільша кількість анкетованих (66 осіб) хочуть бачити майбутню мечеть у традиційному кримськотатарському архітектурному стилі. За традиційний ісламський архітектурний стиль висловилися 37 респондентів, модерн підтримали 19 опитаних.

При цьому, найбільш популярним серед виставлених ескізних проектів виявився проект під №7 25 голосів; на другому місці опинився проект мечеті №4 23 голоси; третє місце зайняв №2 20 голосів.

Крім того, на питання, чи готові вони надати допомогу при будівництві Соборної мечеті, 55 осіб відповіли ствердно, при цьому заявивши про готовність допомогти фінансово, 35 чоловік готові допомогти в іншій формі і 18 респондентів відповіли, що не готові надати будь-яку допомогу.

Однак, як повідомляє ІА QHA, ці результати громадського опитування не остаточні, ще близько 20 анкет не проаналізовані.

За даними агентства «е-Крим», Наглядова рада має намір зібратися 22 вересня і прийняти остаточне рішення за результатами конкурсу проектів. Не виключено, що буде оголошений другий тур конкурсу, у ньому запропонують взяти участь авторам проектів, відібраних радою.

Крім того, рада планує ознайомити архітекторів, проекти яких пройдуть у другий тур, з умовами й вимогами наступного етапу конкурсу.

Нагадаємо, з 13 по 19 вересня у Кримській республіканській універсальній бібліотеці ім. І.Франко проходила виставка і вивчалася громадська думка щодо ескізних проектів Соборної мечеті.

На думку фахівців, для визначення найкращого ескізу необхідно провести складну наукову роботу з метою виявлення характерного для кримських татар архітектурного стилю.

За матеріалами QHA і «е-Крим»

Посилання на тему:

Соборна мечеть повинна відповідати канонам ісламської архітектури, але не копіювати існуючі об'єкти - експерт

На сайті ДУМК можна проголосувати за проект Соборної мечеті

У Сімферополі 14 ескізних проектів Соборної мечеті виставлені на суд громадськості

Завтра розпочнуться громадські обговорення проектів сімферопольської Соборної мечеті

У Сімферополі розпочався конкурс проектів комплексу Соборної мечеті

Кримські мусульмани отримали держакт на землю під будівництво Соборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.