У Криму вперше виданий сертифікат відповідності нормам «халяль»

1
Проповідь з нагоди початку священного місяця Рамадан, ІКЦ м. Київа, 13 серпня 2010 року
1
В церемонії вручення сертифікату взяв участь представник ДУМК імам Ніязі з Кебір Джамі, який перед врученням звернувся з мольбою до Аллаха, а Енвер Сари передав сертифікат засновникам кафе «Марракеш». (Фото: QHA)
1
1
16.04.2010
Оцініть статтю: 
(345 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

14 квітня вперше у Криму ТОВ «Іман» центр стандартизації і сертифікації елял продукції» видав сертифікат відповідності положенню про порядок організації виробництва, торгівлі, здійснення контролю над виробництвом і торгівлею продуктами, дозволеними до вживання в їжу мусульманам. Власником даного сертифіката стало кафе «Марракеш» у Сімферополі.

За словами директора ТОВ «Іман» центр стандартизації і сертифікації елял продукції» Енвера Сари, на даний момент це єдине кафе у місті, яке відповідає нормам «елял» стандарту.

Слід зазначити, що дане положення, затверджене головою Духовного управління мусульман Криму Хаджі Еміралі Аблаєвим, було введене в дію 23 жовтня 2008 року.

Воно було розроблене у зв'язку з появою на ринку продовольства різноманітних продуктів харчування з маркуванням «елял», виготовлених вітчизняними й іноземними виробниками.

Основними пунктами даного положення є порядок організації виробництва, вимоги до сировини, вимоги до забою тварин, вимоги до устаткування й матеріалів, вимоги до персоналу тощо.

Як розповіли QHA засновник кафе «Марракеш» Гірей Курнос і його співзасновник Ернес Айсерезлі, на вимогу Центру кафе придбало новий холодильник, тому що в старому могли зберігатися продукти, що не відповідають нормам «елял».

«Також нам заборонили купувати готовий майонез, тому що на деяких заводах при виготовленні даного продукту додають різні жири й ароматизатори. Тому виготовляти майонез ми повинні на місці своїми продуктами й на своїй технології», - пояснив Г. Курнос.

Як відзначає джерело, в церемонії вручення сертифікату взяв участь представник Духовного управління мусульман Криму імам Ніязі з Кебір Джамі, який перед врученням звернувся з мольбою до Аллаха, а Енвер Сари передав сертифікат засновникам кафе «Марракеш».

Довідка. «Халяль» (елял - кримтат.) це загальноприйнятий мусульманський термін дозволеності на відміну від терміна «харам», що означає заборонене. У загальному випадку цим терміном мусульмани користуються у всіх життєвих ситуаціях (вибираючи їжу, у процес її прийняття, вибираючи джерела доходів, у торгівлі, при виборі одягу, під час відпочинку, у взаєминах у сім’ї, із сусідами, при поклонінні Всевишньому тощо).

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

В Сімферополі до Курбан-байраму пройде ярмарок продукції халяль

У Сімферополі пройде ярмарок продукції халяль

Вперше в Україні провідним виробником налагоджене виробництво халяльної курятини

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.