У Криму з'явився науковий центр ісламознавства

1
Ідея створення подібного громадського інституту і його проекти викликали інтерес і позитивні відгуки ряду авторитетних кримських учених.
26.11.2009
Оцініть статтю: 
(513 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В автономії почала свою роботу громадська організація «Кримський науковий центр ісламознавства». Про це інформагентству QHA повідомив заступник голови Республіканського комітету у справах релігій Айдер Булатов.

За словами Булатова, основними завданнями і напрямками діяльності КНЦІ є моніторинг етноконфесіональної ситуації у Криму (виявлення, збір, систематизація, первинна аналітична обробка інформації); на основі отриманих матеріалів - вивчення і поглиблений аналіз ситуації, складання наукових коментарів і вироблення, на цій основі, практичних рекомендацій превентивного характеру; розробка системи прогнозування і попередження міжконфесіональних конфліктів у Криму; надання консультативної допомоги органам державної влади, навчальним закладам, науково-дослідним інститутам, національно-культурним і релігійним центрам у підготовці наукових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються розвитку ісламу у регіоні.

Крім того, він додав, що з метою виконання поставлених завдань визначені першочергові проекти. Зокрема, підтримка ісламознавчих наукових досліджень у Криму; вивчення ідеологічних особливостей і цілей ісламських релігійних і релігійно-політичних течій, що заявили про себе у Криму; організація конференцій, семінарів, круглих столів, спрямованих на ознайомлення з ісламом і подолання у кримському суспільстві факторів ксено- і ісламофобії; розробка і реалізація проектів і програм, спрямованих на забезпечення миру, злагоди і стабільності у кримському суспільстві, формування толерантності і віротерпимості.

Також заступник голови додав, що при Кримському науковому центрі ісламознавства планується організація щорічної літньої школи молодих учених-ісламознавців, перед якими будуть виступати вчені, громадські діячі, спеціалісти-релігієзнавці, священнослужителі.

Булатов проінформував про те, що планується випуск наукового журналу «Академічне ісламознавство у Криму».

«Ідея створення подібного громадського інституту і його проекти викликали інтерес і позитивні відгуки ряду авторитетних кримських учених, наукових фахівців у сфері релігієзнавства, історії, культурології, політики, права, освіти. Сформовано необхідний актив однодумців і ентузіастів, існує достатня статистична і аналітична база», - підкреслив заступник голови Рескомрелігій.

За словами посадової особи, «Кримський науковий центр ісламознавства» готовий стати партнером органів державної влади у формуванні національної і етноконфесіональної політики, спрямованої на вдосконалення міжетнічних і міжконфесіональних відносин і сподівається на розуміння і допомогу з боку органів державної влади автономії.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

У Криму пройшла III наукова конференція, присв'ячена міжетнічним і міжконфесіональним відносинам

В Криму пройшов круглий стіл, присвячений Дню науки України

У Києві відбулася наукова конференція в області ісламознавства

В Сімферополі пройшла друга наукова конференція, присвячена міжконфесійним відносинам у Криму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.