У Львові обговорять інтелектуальну спадщину видатного українського мусульманина Мухаммада Асада

1
Мухаммад Асад
20.12.2010
Оцініть статтю: 
(385 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У легендарному місті Львові 17 грудня 2010 року в приміщенні Університету «Львівський Ставропігіон» (вул. Винниченка, 30) відбудеться круглий стіл «Львів’янин, що став найціннішим дарунком Європи для ісламського світу. Мухаммад Асад — видатний мусульманський мислитель і діяч».

Цей захід організовано за ініціативою Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраїд», Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» й керівництва Університету «Львівський Ставропігіон».

Як повідомляється у прес-релізі, розповсюдженому інформаційним відділом ВАГО «Альраїд», зазначений круглий стіл присвячено 110-річчю від дня народження Мухаммада Асада (Леопольда Вайса).

За висловом відомого німецького громадського діяча Мурада Гофмана, «Асад був істинним даром Європи минулого століття» для мусульманського світу — за обсягом і глибиною наукової та інтелектуальної спадщини, практичних справ його з повним правом можна назвати «людиною Відродження». Його переклад і тлумачення Корану англійською мовою вважають і донині одним із найкращих у світі.

Мухаммад Асад уславився тим, що відіграв важливу роль у політичному житті Саудівської Аравії та Пакистану. Протягом кількох років він був гідним представником Пакистану в ООН, де зробив чималий внесок у формування дипломатії ісламського світу.

За твердженням організаторів, круглий стіл має обговорити широке коло питань, присвячених ролі і значенню інтелектуальної спадщини Мухаммада Асада для аналізу й вирішення актуальних проблем мусульманської умми на сучасному етапі. Значну увагу буде приділено арабістиці в Галичині й розвитку ісламознавства в Україні в контексті завдань, що постали перед державою на початку ХХІ століття.

З огляду на те, що Львів — важливий інтелектуальний центр України й Центрально-Східної Європи, організатори сподіваються, що запланований круглий стіл стане «постійним майданчиком, де відбуватиметься аналітична й науково-практична робота, аналіз проблем європейської мусульманської умми, питань усебічного розвитку й поглиблення відносин Української держави з країнами ісламського світу, посилення ролі України в здійсненні міжнародних проектів із міжрелігійного й цивілізаційного діалогу».

За матеріалами прес-служби ВАГО «Альраїд»

Посилання на тему:

Ми пам'ятаємо. Мохаммад Асад

Україна - батьківщина видатного мусульманина XX століття Мохаммада Асада

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.