У Сімферополі пройшов круглий стіл \"Мусульмани за мир і злагоду в Криму\"

У Сімферополі пройшов круглий стіл \"Мусульмани за мир і злагоду в Криму\"
30.06.2006
Оцініть статтю: 
(122 оцінки)
denis
Зображення користувача denis.

Сімферополь, 15 червня. У Сімферополі 13 червня пройшла зустріч відомих вчених, державних і суспільних діячів, представників релігійних організацій і ЗМІ на тему «Мусульмани за мир і злагоду в Криму». Круглий стіл був організований МАГО «Арраїд» у сімферопольському культурному центрі. На зустрічі були розглянуті питання відносин між громадськими організаціями, а також питання міжетнічного й міжконфесійного діалогу.

На думку деяких учасників, історично сформовані традиції взаєморозуміння, послужили своєрідним імунітетом проти серйозних конфліктів на півострові, а основна причина нерозуміння й упередженого відношення до мусульман криється у відсутності достовірної інформації. У той же час заяви про історичні претензії на Крим тієї або іншої сторони ні до чого не призведуть, питання необхідно розглядати, виходячи з реалій нашого часу, при цьому з огляду на вектор розвитку, обраний українською владою.

Проблеми використання релігійного фактора в політичних цілях, соціально-економічна не облаштованість татарського народу викликала чималу стурбованість присутніх. На думку багатьох учених і суспільних діячів, правильне ісламське виховання кримськотатарської молоді, знаходження загальних принципів різних релігійних громад, повинні послужити справі досягнення взаєморозуміння в Криму.

Була представлений підручник з викладання основ ісламської культури й етики, схвалений ДУМ Криму й Міністерством освіти АРК Крим.

«Створення міжконфесійної консультаційної ради при уряді країни – це спосіб рішення релігійних конфліктів» - відзначив заступник голови у справах релігії при Раді міністрів АРК - Булатів.

Учені зійшлися в думці, що досвід по репатріації більше ніж 300 тис. кримських татар і успішна їхня інтеграція корисний у світовому масштабі і його варто вивчати.

На зустрічі були присутні представники ЗМІ, які виявили цікавість до круглого столу й самої Асоціації «Арраїд».
Голова МАГО «Арраїд» в Україні Ісмаіл Кади відзначив, що робота Асоціації ґрунтується на принципах відкритості й помірності, тому проведення подібних зустрічей, конференцій, круглих столів налагоджують шляхи конструктивного діалогу й взаєморозуміння мусульман із представниками інших релігії в українському суспільстві.

за матеріалами http://www.islam.com.ua/

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.