У Сімферополі відбулася III-я наукова конференція про духовно-етичне виховання молоді

У Сімферополі відбулася III-я наукова конференція про духовно-етичне виховання молоді
13.04.2011
Оцініть статтю: 
(407 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

6 квітня в Ісламському культурному центрі м. Сімферополя відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Духовно-етичне виховання молоді: актуальні питання теорії і практики».

Ініціаторами третьої зустрічі у Криму з працівниками освіти виступили Міністерство освіти і науки АРК, Кримський університет культури, мистецтв і туризму і Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд».

У конференції взяли участь викладачі ВНЗ Криму і України, представники провідних релігійних конфесій, громадськості і ЗМІ. Серед них: міністр освіти і науки АРК Віталіна Дзоз, міністр культури і мистецтв АРК Тетяна Умрихіна, в.о. голови Республіканського комітету АРК у справах релігій Айдер Булатов, д.ф.н., професор, ректор Кримського університету культури, мистецтв і туризму Олег Габрієлян, представник Сімферопольської і Кримської єпархії Іван Дроздов, заступник Муфтія Криму – представник від Духовного управління мусульман Криму Айдер Ісмаїлов, голова ВАГО «Альраїд» у м. Сімферополі Алі Муххамед Таха, викладачі РВНЗ КІПУ, Таврійського національного університету, Кримського юридичного інституту Одеського державного університету внутрішніх справ України.

Учасники конференції обговорили проблеми і перспективи духовно-етичного виховання молоді в освітніх установах, етичне виховання в сім'ї, гармонійні стосунки зі світом, оточуючими людьми, патріотичне виховання.

Як зазначив ведучий конференцію професор Олег Габрієлян, саме молоді належить будувати наше майбутнє і від їх виховання залежить це майбутнє.

У вітанні від міністра освіти і науки АРК Віталіни Дзоз пролунало побажання всім присутнім докладати більше зусиль для виховання нашого покоління духовно-етичними, освіченими і порядними.

Міністр культури і мистецтва АРК Тетяна Умрихіна зазначила, що виховуючи нашу молодь духовно-етично ми підтримуємо культуру народів нашого півострова.

На думку Марини Гуренко-Вайцман, д.ю.н., професора, завідувача кафедри теорії і історії держави і права КЮІ ОДУВСУ, «у сучасному українському суспільстві відношення до толерантності неоднозначне і сприймається як багатосторонній процес. Це багатогранність норм, за якими живуть різні люди. Толерантність між різними поколіннями, між різними національними, релігійними, етнічними групами, між конфліктними сторонами».

Водночас, Лідія Джербинова, старший викладач кафедри німецької філології КІПУ, торкнулася питання впливу ЗМІ на виховання молоді. У своїй доповіді вона дала короткий аналіз процесу історичного розвитку засобів масової комунікації, передачі інформації і цінностей культури; в ході якої простежується їх вплив на молодь, духовно-етичне виховання з метою формування стабільності і взаєморозуміння. «Сучасна молодь, якій належить жити в епоху нових технологій, - за її словами, - це не тільки споживачі, що роблять вибір серед предметів споживання, а й учасники політичного, соціального і культурного співтовариства, у якому духовно-етичне виховання, формування думки і ціннісних структур безпосередньо залежить від ЗМІ». Для того, щоб «не перетворити людину на придаток техніки, необхідно розвивати творчу індивідуальність молодої людини».

Гуліє Абібуллаєва, викладач кафедри педагогіки КІПУ вважає, що необхідність вирішення наявних проблем привела до пошуку нових підходів до виховання особистості. «Проблема набуває особливої актуальності в умовах полікультурності, - підкреслила Гуліє Серверівна, - де соціум диктує нагальну потребу в затвердженні культурного плюралізму засобами полікультурної освіти». Найбільш чітку думку вона висловила щодо школярів молодших класів, які повинні «ідентифікувати себе одночасно трояким чином: як член того чи іншого етносу, носій національної культури; як громадянин багатонаціональної країни і, як просто, людина, європеєць, людина Світу». І лише на цій основі, на її думку, можливе виховання у дітей розуміння й терпимості стосовно людей іншої раси, іншого етносу, іншої релігії, іншого соціального статусу й інших переконань. У своєму виступі вона послалася на теорії, основані на культурологічному підході до виховання, розроблені Є.В. Бондаревською, і також вважає, що тільки зміна режиму роботи свідомості учня є основою дійсно гуманної поведінки, «тому об'єктом дії вчителя й батьків повинен бути не стільки факт поведінки дитини, скільки її свідомість і відношення до того, що відбувається і того, як вона реально сама чинить».

На думку більшості присутніх, необхідна чітка позиція з боку уряду як стосовно контролю над ЗМІ і комунікаціями, так і стосовно оптимального використання їх потенціалу для виховання повноцінного молодого покоління, здатного гідно зустріти виклик майбутнього, зберегти мир і спокій у нашому рідному Криму.

Учасників конференції привітав голова ВАГО «Альраїд» Муххамед Таха, який нагадав відомі вислови Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха): «Найкращий з вас той, хто має найкращу вдачу».

Доповіді, що прозвучали на конференції, були цікавими і пізнавальними. Вони читалися на українській і російській мовах, що свідчило про толерантну атмосферу серед присутніх.

У прийнятій резолюції учасники одностайно відзначили, що від етичної орієнтації підростаючого покоління, їх знань і практичних навиків залежить майбутнє як Криму, так і України в цілому.

За підсумками конференції передбачено видання збірки наукових доповідей.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

Ісламські діячі: Основою духовно-морального виховання молоді повинна бути віра у Всевишнього

У Сімферополі проходить конференція, присвячена духовно-моральному вихованню молоді

Питання виховання молоді стало темою науково-практичної конференції, проведеної в Криму

Статті

Педагогічний потенціал ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.