У складі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей

У складі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей
18.10.2011
Оцініть статтю: 
(438 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У структурі Міністерства культури України створено Департамент у справах релігій та національностей. Орган сформовано у ході реорганізації міністерства, що розпочалася після того, як Президент України своїм указом ліквідував Державний комітет у справах національностей та релігій, а його функції передав Мінкультури.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, до складу Департаменту у справах релігій та національностей увійде відділ експертно-аналітичної роботи та зв’язків з релігійними організаціями, відділ реєстрації статутів та статистичного обліку релігійних організацій, відділ сприяння міжнародній, соціальній та гуманітарній діяльності релігійних організацій, відділ національних меншин України та української діаспори, а також сектор мовної політики.

Нагадаємо, що 9 грудня 2010 року Президент України видав указ, яким ліквідував Державний комітет у справах національностей та релігій, а його функції перейшли реорганізованому Міністерству культури.

Процес ліквідації Комітету та реорганізації Міністерства тривав до цього часу, що призвело до ускладнень із реєстрацією статутів (і змін до них) релігійних організацій, що відповідно до чинного законодавства має здійснювати державний орган у справах релігій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій неодноразово зверталась до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням зберегти єдиний державний орган у справах релігій та утворити у складі Мінкультури департамент у справах релігій.

За словами глав конфесій, головним завданням цього профільного органу має бути гармонізація державно-конфесійного діалогу та міжконфесійних відносин, а також сприяння у вирішенні інших завдань, пов’язаних із суспільно-важливою діяльністю релігійних організацій в Україні.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

При Мінкультури планується утворити Департамент у справах національностей та релігій

Міністерство культури України дало високу оцінку ісламській конференції у Києві

Президент України своїм Указом ліквідував Держкомнацрелігій

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.