Учені України й Росії сподіваються, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемільов, який присвятив усе своє життя захисту прав людини, отримає Нобелівську премію миру.
Зокрема, у коментарі газеті «День» академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України Мирослав Попович зазначив наступне: «Європа погано уявляє, що сьогодні відбувається в Україні і взагалі на території колишнього Радянського Союзу. Цим і пояснюється її недооцінка діяльності Мустафи Джемільова. Хоча його діяльність як громадянина, який піклується про мир, дійсно заслуговує найвищої нагороди. Тим більше що татарське питання в Україні абсолютно не схоже на міжнаціональні конфлікти в інших державах».
«Я від щирого серця бажаю, щоб Мустафа Джемільов все ж таки отримав Нобелівську премію миру, адже вона адекватно відображає його благородну багаторічну боротьбу. Хотілося б, щоб Європа підтримувала нас у розвитку демократії, незалежності й благоустрою. Хоча, на жаль, очевидно, що Європа проявляє активність лише тоді, коли ситуація в якійсь країні досягає критичної межі й загрожує спокою у самій Європі», - поремствував академік.
Доктор філософських наук, директор Центру з вивчення Росії Ігор Чубайс (Москва) згадує, що зустрічався з М. Джемільовим близько 15 років тому у Празі. Тодішній президент Гавел запросив до себе тих, хто виступив проти окупації Чехословакії.
«Думаю, ця людина гідна того, щоб усі дізналися більше про його діяльність і про кримських татар», - підкреслив учений.
Як повідомлялося раніше, заявку в Нобелівський комітет про висунення Мустафи Джемільова на здобуття Нобелівської премії миру подали 17 персон, що мають право висунення згідно статуту Нобелівського комітету, — це професори з України, Польщі, Угорщини, Румунії, Росії, Туреччини і США, міжнародна Асоціація захисту репресованих народів, що базується в Германії, а також три діючі парламентарії: народний депутат України Борис Тарасюк, депутат з Канади і представник Європарламенту.
За матеріалами QHA
Посилання на тему: