"Україна не є безпечною країною для біженців"

"Україна не є безпечною країною для біженців"
12.02.2013
Оцініть статтю: 
(82 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

"На цьому етапі Україна не може вважатися безпечною країною для всіх біженців. Ми не можемо сказати, що система в повній мірі працює і всіх захищає"

- Сказав регіональний представник Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Білорусі та Молдові Олдріх Андрісек.


Він вважає, що Україні необхідно ще доопрацювати законодавство і поліпшити забезпечення захисту і соціалізації біженців. О. Андрісек також зазначив, що "є певні національності, яким складніше отримати або які за статистикою менше отримують статус біженця".


Також представник ООН представив статистику про ситуацію біженців в Україні. За його словами в 2012 із заявою про отримання статусу біженців звернулися 1860 чоловік, включаючи детей. Із них 30% вихідці з Афганістану, 17% з Сомалі, 16% з Сирії та 7% з Киргизстану.


У 407 випадках в оформленні документів для розгляду по суті було відмовлено, 63 особи отримали статус біженців і 89 визнані особами, яким потрібно додатковий захист і 641 людина отримала відмову після оформлення документів.


При цьому представник УВКБ ООН висловив сподівання, що в 2013 році зміни в Україні в питанні біженців будуть у кращу сторону.


За матеріалами СМІ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.