Україна переживає релігійне відродження

Україна переживає релігійне відродження
22.05.2007
Оцініть статтю: 
(69 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Україна зараз переживає релігійний ренесанс, заявив на прес-конференції 21 травня заступник голови Державного комітету у справах національностей та релігій Микола Новиченко. На його думку, свідченням того, що Україна нині переживає справжнє релігійне відродження, може слугувати велика кількість зареєстрованих релігійних громад. Всього їх в Україні налічується більше 33 тисяч.

В.о. голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Георгій Попов повідомив, що за останні 10 років кількість релігійних громад в Україні зросла в 2,5 рази.

Разом з тим, як сказала журналістам директор Департаменту у справах національностей та інформаційного забезпечення Держкомнацрелігії Тетяна Пилипенко, в Україні не зареєстровано жодної релігійної організації, діяльність якої носила б деструктивний характер.

За словами Г. Попова, у сфері державно-церковних відносин, вирішення багатьох гострих питань на сьогодні неможливе без внесення істотних змін і доповнень до чинного законодавства про свободу совісті.

Він відзначив, що складною проблемою у відносинах держави та церкви є майнові питання. Майже третина громад не мають церков та молитовень, хоча існують досить багато колишніх культових споруджень, які до цього часу використовуються не за призначенням і не повертаються релігійним організаціям.

За словами Попова, з метою поліпшення ситуації постановою уряду створена комісія при КМУ з питань повернення майна релігійним організаціям. До її складу ввійшли керівники відповідних міністерств та відомств, що мають відношення до розв’язання питань, пов'язаних з поверненням релігійним організаціям колишніх культових споруджень, які не використовуються або використовуються не за призначенням та знаходяться на балансі органів влади.

За матеріалами Mignews.com і РІСУ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.