Україна вітає досягнення революції 25 січня та співпрацю з Єгиптом

Україна вітає досягнення революції 25 січня та співпрацю з Єгиптом
29.01.2012
Оцініть статтю: 
(219 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Україна вітає досягнення єгипетського народу на шляху до волі та демократії, з надією, що позитивні результати революції 25 січня стануть міцним підґрунтям для розвитку вільного Єгипту, його демократії та процвітання.

Ця заява була опублікована вчора Посольством України в Каїрі з нагоди святкування двадцятої річниці встановлення дипломатичних зв҆язків між двома країнами, яка доводиться на 25 січня, повідомляє сайт Ukrpress.net.

У заяві йде мова про те, що за останні два десятиліття між Єгиптом та Україною велася плідна співпраця, і що Єгипет, у свою чергу, є важливим політичним та економічним партнером для України,як одна з провідних країн арабського світу та Африки.

Також було заявлено про існування регулярних політичних консультацій між Україною та Єгиптом, що відображає зацікавленість обох країн в питаннях двосторонньої співпраці; зазначено про візити міністерських делегацій України в Єгипет на регулярній основі і засіданнях спільного комітету з єгипетсько-української економічної та науково-технічної
співпраці, де також проводяться консультації з міністерствами закордонних справ обох країн.

У заяві також йде мова про співпрацю між Україною та Єгиптом у межах Організації Об'єднаних Націй стосовно широкого кола питань; підкреслюється, що немає жодних істотних відмінностей в поглядах обох країн на міжнародні та регіональні питання, які сьогодні є на порядку денному, а, навпроти, обидві країни прагнуть прийти до їх вирішення мирним шляхом.

Було зазначено, що взаємини між двома країнами привели до розвитку динаміки двосторонньої торгівельно-економічної співпраці; загальний обсяг торгівлі між обома країнами склав 1.472 мільярди доларів США, у той самий час, Єгипет зайняв десяте місце серед видатних споживачів українського експорту в 2008 році. Частка споживання Єгипту від загального українського експорту склала 2,59% у 2010 році, і 1,86% за 11 місяців 2011 року, що дозволило йому зайняти дванадцяте місце.

У заяві також йшла мова про те, що Україна та Єгипет посилили за останні роки співпрацю в ґалузі нафти та газу.


У той самий час є величезний потенціал для збільшення спільної роботи в ґалузі нових і високих технологій, особливо - космосу та авіації, а також - у ґалузі військово-технічної співпраці між двома країнами.


Джерело Ukrpress.net

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.