Українців заохочуватимуть до морального і здорового способу життя засобами соціальної реклами

1
Члени Громадської ради (Фото: irs.in.ua)
19.05.2010
Оцініть статтю: 
(751 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Про популяризацію моральної та відповідальної поведінки засобами соціальної реклами йшлося під час засідання Громадської ради з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, що відбулося 12 травня у Міністерстві охорони здоров'я України. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

У зв'язку з цим члени Громадської ради при МОЗ ознайомились з презентацією керівника Асоціації замовників і виробників соціальної реклами в Україні Ігоря Бабія. Представлені ним медіа-проекти знайшли підтримку з боку присутніх.

Засідання проходило за участі заступника Міністра охорони здоров'я Андрія Мусієнка та під головуванням заступника голови Громадської ради священика Андрія Нагірняка, представника Української Греко-Католицької Церкви.

Учасники засідання обговорили проблематику зменшення практики абортів в Україні. Представники Церков, релігійних організацій та медичної спільноти погодились із базовою позицією , що аборт – не є нормою суспільного життя та не повинен бути засобом регулювання народжуваності в Україні.

В цьому контексті Громадська рада при МОЗ впритул наблизилась до вирішення організаційних питань проведення у Києві симпозіуму «За життя!» у рамках міжнародного IV Міжнародного конгресу з біоетики. Цей науково-практичний форум у вересні цього року збере провідних фахівців України та інших країн для пошуку шляхів протидії абортам в Україні, аналізуючи при цьому етичні, моральні, правові та медичні аспекти штучного переривання вагітностей.

З метою проведення симпозіуму на високому рівні Громадська рада вирішила звернутися до Уряду та МОЗ з проханням забезпечити належне фінансування належних організаційних заходів.

Представники духовенства знову звернули увагу на однобокість та вузько направленість проекту Концепції національної інформаційної кампанії з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні «Не дай СНІДу шанс!». Раніше з цього приводу Громадська рада при МОЗ вже надсилала свої пропозиції до МОЗ, Міністерства сім’ї, молоді та спорту та Комітету МОЗ з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам. Однак до цього часу ці пропозиції не знайшли належного відображення у проекті програми.

Алкоголь та засилля пропаганди пива на телебаченні є однією з найбільших загроз, які штовхають людину до безвідповідальної поведінки та слугують каталізаторами поширення ВІЛ та СНІД у суспільстві, – заявив під час засідання священик Валерій Семанцо, представник Української Православної Церкви Київського Патріархату у Громадській раді при МОЗ.

Учасники засідання також ухвалили низку документів, спрямованих на посилення взаємодії з Міністерством охорони здоров'я України у сфері профілактики абортів та заохочення молоді і суспільства в цілому до здорового та відповідального способу життя. Заплановано також провести найближчим часом низку робочих зустрічей з опрацювання питань, порушених під час засідання.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

Українське суспільство недооцінює загрозу підліткового алкоголізму

З епідемією СНІДу в Україні боротимуться вихованням моральності й відповідальної сексуальної поведінки

Українських дітей долучатимуть до традиційних духовних цінностей

Громадська рада Міносвіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

Вседозволеність і аморальність - основні причини безпліддя в Україні

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

Статті

Україна на шляху до Содому й Гоморри

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.