Українські паломники в Мецці не витрачають часу дарма

1
Керуючий Міни запросив українських прочан на екскурсію в знак подяки за виявлену ними ініціативу зберегти чистоту в наметовому містечку в долині Міна.
12.11.2012
Оцініть статтю: 
(538 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Керуючий Міни запросив українських прочан на екскурсію в знак подяки за виявлену ними ініціативу зберегти чистоту в наметовому містечку в долині Міна.

Завдяки своїй ініціативі з прибирання Міни українські прочани отримали запрошення на культурні заходи, організовані саудівської стороною. Зокрема, 31 жовтня відбулася екскурсія по визначних пам'ятках цього старовинного міста, яка справила незабутнє враження на учасників. Екскурсія дозволила дізнатися те, з чим не вдалося ознайомитися під час Хаджу через щільний графік паломництва.

Унікальна екскурсія

У програму ввійшло відвідування тих місць, які відвідував сам Пророк: гору ар-Рахма в долині Арафат, мечеть Ан-Наміра, побудовану на місці розташування намету Пророка, в якій він здійснював полуденну і Післяполудневу молитви під час Хаджу. Ці два місця мріють відвідати багато паломників, проте через велику кількість пілігримів в наш час це практично неможливо.

Екскурсія продовжилася в музеї, присвяченому історії Кааби і Заповідної Мечеті. Оскільки Мекка зазнає істотних архітектурних змін, дуже важливо зберегти пам'ять про вигляд і околиці головної мусульманської святині в кожний історичний період.

У музеї виставлені такі експонати як ключі від Кааби, дерев'яний мінбар, який довго використовувався для проповідей у ​​Кааби, фрагменти Кисви - чорна накидка для Кааби, вишита золотими нитками аятів з Корану, також відвідувачі могли побачити майбутній проект комплексу Заповідної мечеті і мечеті Пророка в Медіні в мініатюрі, і багато іншого цікавого.

У Центрі розподілу води джерела Зам-Зам паломники познайомились з його керівником і дізналися про принципи розподілу води зі священного джерела й історією цієї благородної роботи.

Про історію Хаджу групі повідав документальний фільм, а також унікальні фото- і відеозйомки столітньої давності, що ілюструють здійснення Хаджу попередніми поколіннями мусульман. В рамках відеосеансу були представлені супроводжувані коментарями кадри про досягнення влади Саудівської Аравії в масштабній реконструкції всієї території Забороненої Мечеті, а також інфраструктури міста Мекки.

Провести з користю дні, що залишилися

Українські паломники будуть знаходитися в Мецці до 5 листопада, і планують цей час провести з максимальною користю. Вони будуть чинити молитви в стінах Забороненої Мечеті, здійснювати обряди 'умри (мале паломництво). Крім цього, заплановано відвідання центру вивчення Корану за методом «Нурані» в Джидді.
У день від'їзду паломники завершать своє перебування в Мецці прощальним обходом Кааби.

Власний корресподнент в Саудівській Аравії.

Матеріали по темі:

Українські мусульмани люблять чистоту і закликають до неї інших

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Теги: українці, хадж, паломництво, Ісламська спадщина, історія, Мекка, Кааба, фотографія

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.