Уперше в Україні створена рада, яка об’єднає мусульман країни

Уперше в Україні створена рада, яка об’єднає мусульман країни
16.04.2009
Оцініть статтю: 
(216 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

15 квітня в Києві в будівлі Державного комітету України в справах національностей і релігій відбулася зустріч між представниками духовних управлінь і центрів мусульман України, підсумком якої стало створення Ради представників духовних управлінь і духовних центрів мусульман України.

На зустріч були запрошені всі духовні управління, які діють в Україні, проте зголосилися лише представники ДУМ України «Умма», ДУМ Криму та реґіонального об’єднання мусульманських громад «Київський муфтіят». Саме ці три об’єднання одностайно висловилися про доцільність і навіть необхідність створення загального органу, який би об’єднав мусульманські організації України.

Після обговорення та врахування всіх побажань, три духовні управління підписали документ, яким підтверджено створення ради, що стане представницько-консультативним органом мусульман України при Державному комітеті України в справах національностей і релігій.

До складу нового об’єднання ввійшли не тільки муфтії, але ще по два представники від кожного духовного управління, тобто по три особи загалом від кожного духовного управління. Саме тому об’єднання вирішили назвати Радою представників духовних управлінь і духовних центрів мусульман України.

Після створення ради, духовне управління «Умма» запропонувало вибрати його головою муфтія ДУМ Криму — Еміралі Аблаєва. Пропозиція була підтримана одноголосно.

Учасники зустрічі обговорили питання діяльності новоствореної ради, її цілі, відповідальність і повноваження.

Рада буде обстоювати інтереси українських мусульман в Україні та за її межами, захищатиме їхні права, гарантовані конституцією, законами України та міжнародними актами, ратифікованими державою; дбатиме про те, щоб думка мусульман була почута державними органами влади в процесі підготування та ухвалення рішень.

У компетенції ради забезпечувати відправлення необхідних релігійних обрядів, зокрема провадити узгоджену політику щодо організації хаджу українських мусульман та розподілу квот на щорічну прощу між об’єднаннями мусульман України.

Рада займатеметься організацією наукових конференцій, семінарів та вирішенням інших питань, які хвилюють мусульман нашої країни.

Звичайно ж, завданням ради є зміцнення порозуміння та взаємоповаги не тільки між мусульманами України, але й представниками різних конфесій та громадянами України, взагалі.

Влас. кор. islam.in.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.