В Криму відкриється Ісламський університет

Проблеми та інтереси Афганістану
19.08.2008
Оцініть статтю: 
(160 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Криму може бути відкритий ісламський університет уже найближчим часом. Про це заявив заступник муфтія мусульман Кримської автономії Енвер Нагашев, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на ІсламНьюз.

При цьому в ДУМК відзначили, що поки ніяких погоджень такого наміру з Кабінетом міністром України не проводилося.

У свою чергу міністр освіти і науки Криму Валерій Лавров заявив, що ДУМК вправі сам створювати духовні установи. "Релігія в нашій країні відділена від держави. Інша справа, якщо це буде світський ісламський університет. У цьому випадку, як і у відкритті будь-яких інших вишів, всю відповідальність на себе, починаючи з моменту відкриття і до результату на виході, бере на себе Кабінет міністрів України", - підкреслив Лавров.

На даний час у Криму діє 103 вищі навчальні заклади.

Як повідомляє лідер мусульман Криму Еміралі Аблаєв, значна частина кримських мусульман прагне до одержання всебічної ісламської освіти, у тому числі вищої.

За його словами, на сьогоднішній день на території Криму діють 286 мечетей і молитовних будинків. Серед загальної кількості культових будинків мусульман 84 — новозведені мечеті, 48 — збережені і повернуті мусульманській громаді Криму, 146 — місця для намазу, які відкриті в приміщеннях, викуплених громадами або приватними особами. Крім того, у цей час у Криму будуються 2 нові мечеті і діють 6 медресе, повідомляє ІсламНьюз.

На IV курултаї (з'їзді) мусульман Криму, що відбувся 26-28 липня, Еміралі Аблаєв втретє був обраний на пост духовного лідера кримських мусульман. Він займає цей пост із 1999 року. Вибори муфтія проводяться раз на чотири роки.

Делегати IV курултаю також прийняли звернення до президента В.Ющенко, у якому, зокрема, наполягають на необхідності якнайшвидшого повернення мусульманській громаді культових споруд, які раніше належали їй.

Разом з тим підкреслюється, що "українська влада, піклуючись про архітектурні пам'ятники християнської культури, нехтує культурною спадщиною інших віросповідань".

Муфтіят проінформував главу держави про ситуацію, що склалася навколо будівництва в Сімферополі Соборної мечеті. У зверненні відзначається, що Сімферопольська міська рада не мала права ухвалювати рішення щодо створення лісопарку "Ювілейний" на місці планованого будівництва Соборної мечеті. Це "свідчення ксенофобського відношення влади Сімферополя до людей, сповідуючих іслам".

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.