В правоохоронних органах АРК замало кримських татар

1
Лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв
10.11.2008
Оцініть статтю: 
(357 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

М.Джемілєв вважає недостатньою кількість кримських татар у правоохоронних органах автономії. Про це він заявив 6 листопада в Сімферополі під час конференції «Реформування органів внутрішніх справ та інтеграційні виклики багатонаціональних суспільств», організованої під егідою Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кнута Воллебєка за сприяння Міністерства внутрішніх справ України та інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток».

За словами лідера Меджлісу, кримські татари, що «становлять близько 13% населення Криму, представлені в органах влади і силових структурах в кількості не більше 3-4%». «Тим самим він (М.Джемілєв – УНІАН) спростував інформацію представника ГУ МВС України в АРК, який вказав, що кількість працюючих у кримській міліції кримських татар пропорційна чисельності їх населення», - зазначили в Меджлісі.

Крім того, М.Джемілєв заявив, що кримські правоохоронні органи не виконують рекомендації Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, що стосуються взаємин правоохоронців з представниками багатонаціональних співтовариств. Лідер Меджлісу навів приклади «протиправних дій органів внутрішніх справ стосовно кримських татар». «Кримськими правоохоронцями не виконуються рекомендації в питаннях застосування сили і спеціальних засобів у ситуаціях, пов`язаних із загостренням міжнаціональних відносин», - сказав М.Джемілєв.

Також голова Меджлісу заявив, що співробітники кримського Главку МВС «зобов`язані здійснювати моніторинг ЗМІ і своєчасно реагувати на відкриті факти прояву ксенофобії і нетерпимості».

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин під час конференції представив створені спільно з Організацією з безпеки і співпраці в Європі «Рекомендації з питань поліцейської діяльності в багатонаціональному суспільстві». За його словами, цей документ може стати «дорожньою картою» в роботі кримської міліції з представниками національних співтовариств.

К.Воллебєк висловив думку, що рекомендації дозволять краще боротися із злочинністю, уникнувши міжнаціональних проблем і утисків за етнічною ознакою і побудувати між правоохоронцями і національними співтовариствами взаємини довіри і партнерства. «Включення в поліцейські сили представників різних національних груп, представлених у багатонаціональному суспільстві багато в чому дасть змогу уникнути конфліктних ситуацій у сфері міжнаціональних і міжетнічних відносин», - підкреслив Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин.

За матеріалами УНІАН

Читайте також:

Меджліс поскаржився ОБСЄ

За викладанням у школах Криму основ православної й ісламської культури встановлять контроль

Без Івановок і Танкових: Тимошенко займеться відновленням історичної топонімії Криму

На Херсонщині здали будинок для кримських татар

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.