В Саках урочисто відкрилося нове медресе

1
Cьогодні з'явилася прекрасна можливість для вивчення релігії Іслам підростаючим поколінням кримськотатарського народу.
07.10.2010
Оцініть статтю: 
(334 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

28 вересня у місті Саки пройшла урочиста церемонія відкриття нового медресе при міській мечеті, будівництво якого було завершене при фінансовій підтримці меценатів із Туреччини. Про це повідомляється на офіційному сайті Духовного управління мусульман Криму.

Перше слово на заході було надане муфтію мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєву, який розповів про труднощі, з якими довелося зіткнутися при будівництві медресе і про те, наскільки радісним стало його відкриття. На завершення свого виступу він привітав усіх сакчан з цією знаменною подією.

Наступним виступив мер міста Саки Клюй О.В., який зауважив, що кримські татари, як і все населення в місті, живуть у мирі і злагоді, і що між міською владою та місцевим меджлісом і мусульманською громадою теплі, довірчі відносини. Він запевнив усіх присутніх, що й у майбутньому ця співпраця продовжиться й принесе свої плоди.

Імам сакського району Ебільусеїн ефенді Муратов, привітавши всіх присутніх з відкриттям медресе, пригадав, як у дні його дитинства не лише не дозволялося будівництво, а й руйнувалися діючі медресе, і зауважив, що сьогодні з'явилася прекрасна можливість для вивчення релігії Іслам підростаючим поколінням кримськотатарського народу.

Голова мусульманських громад сакського району Сеїтасан Асанов розповів про історію будівництва медресе й підкреслив, що в справу відкриття медресе великий вклад внесла міська влада.

«Закінчилося будівництво медресе», — сказав він, — «тепер наше завдання – учити в ньому наших дітей. Ми звертаємося до співвітчизників, що живуть у більш ніж 70-ти селах нашого регіону: відправляйте ваших дітей у медресе, хай вони навчаться основам нашої релігії й послужать на благо свого народу».

Виступаючи слідом, голова сакського регіонального меджлісу Зевджет Куртумеров та інші привітали всіх присутніх з відкриттям медресе, а відомий поет Шерьян Алі продекламував свій новий вірш, названий ним «Медресе».

Захід, що почався молитвою, був також завершений молитвою.

Після цього присутні зробили полуденний намаз, а потім усі охочі пройшлися по медресе й оглянули його кімнати.

Обладнане всім необхідним для навчання і розраховане на 20 учнів, нове сакське медресе справило на всіх відвідувачів незабутнє враження.

За матеріалами сайту ДУМК

Посилання на тему:

При Сакській мечеті відкривається медресе

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.