В Сімферополі виступили проти сваволі чиновників у земельному питанні

В Сімферополі виступили проти сваволі чиновників у земельному питанні
12.01.2010
Оцініть статтю: 
(123 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

11 січня під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим пройшла акція протесту проти земельної сваволі на півострові з боку місцевої влади. Понад 300 активістів і прихильників кримськотатарської громадської організації «Авдет» виступили з вимогою притягнути до відповідальності керівників органів місцевого самоврядування автономії, які, «зловживаючи службовим становищем, спекулюють на земельному питанні».

Як повідомив кореспондентові QHA голова організації «Авдет» Мустафа Маушев, приводом для народного збурення послужили відверто антиконституційні дії голови сільради села Мамут-Султан (Добре) Сімферопольського району Геннадія Калужина, який, будучи впевненим у своїй безкарності, вимагає від селян 5 тис. гривень за видачу рішення на ділянку землі.

Зокрема, 30 грудня на громадських зборах, що пройшли у Будинку культури, Калужин заявив, що ніхто не одержить земельної ділянки для будівництва індивідуального житла, поки не сплатить 5 тис. грн. «добровільного внеску».

«Закон сказав своє слово. Більше того, саме на цей факт звернула увагу прокуратура, опротестувавши вимоги голови. Здавалося б, конфлікт вичерпаний, однак між видачею рішення на землю і здачею будинку в експлуатацію проходить рік і витрачаються десятки тисяч доларів. Як можна брати збір за те, чого ще не існує?», - обурився голова «Авдета», нагадавши, що кожний громадянин України відповідно до Конституції має право на одну земельну ділянку безкоштовно.

У зв'язку з цим, учасники акції протесту прийняли звернення до голови Верховної Ради АРК Анатолія Гриценко, у якому зажадали розібратися з ситуацією, що склалася і навести порядок серед керівництва органів місцевого самоврядування.

«Вимагаємо від вас, як від голови Верховної Ради Криму, рішуче припинити спроби пограбування народу корисливими представниками місцевої влади», – йдеться у прийнятому документі, текстом якого володіє QHA.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

На час Рамадану кримські татари припиняють акцію протесту

Кабмін склав 19 актів на ділянки землі для кримських татар

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Табір учасників кримськотатарської акції у Києві відновлений

Скоєно напад на пікет кримських татар у Києві

Кримські і казанські татари Німеччини закликали Україну і РФ забезпечити права татар

Кабмін «сховав» кримськотатарських пікетників від американського гостя

Кримськотатарський пікет біля Кабміну відвідала делегація з Меджлісу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.