В Україні виявили древнє мусульманське місто

В Україні виявили древнє мусульманське місто
14.10.2008
Оцініть статтю: 
(213 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Українські археологи на березі річки Конки на півдні країни в Запорізькій області виявили древнє місто з великими будинками і мечетями часів Золотої Орди.

За словами вчених знахідка свідчить, що тут, за сорок кілометрів від обласного центру, колись процвітало мусульманське золотоординське місто-сад - з мінаретами, лазнями і мечетями, а також заперечує твердження істориків про те, що до козацьких січей Запоріжжя було диким полем з кочівниками. Археологи переконані: древнє монголо-татарське поселення стояло на Великому Шовковому шляху.

Історики знайшли згадку про древнє місто, працюючи в запорізьких архівах над стародавніми картами XVII століття з різних країн. У письмових джерелах Російської імперії його називали «Кінські води», на арабських картах воно позначене як «Мертве місто», а от італійці прозвали поселення «Сім мечетей» (швидше за все, назва пішла від числа молитовень).

Розкопувати древнє місто вченим допомагають запорізькі школярі. Незважаючи на те, що багато чого із золотоординського міста розкрадено, археологи сподіваються, що земля вберегла від варварів найкоштовніше, і світ ще буде здивований їхньою знахідкою.

За матеріалами газети «Арраід»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.