Клерикали хочуть ввести посаду полкового священика в українській армії. Ймовірно, візьмуть модель, яка діяла при царській Росії.
На зборах священиків, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних силах України, обговорюють питання створення посади полкового священика (капелана) у кожній військовій частині й підрозділах силових органів.
Досі капелани здійснювали духовну опіку військових лише на добровільній основі. Тепер їхнє служіння має стати невід'ємною складовою армії, пише ТСН.
На збори до Вінниці прибули 40 представників всіх збройних формувань із Вінницького регіону та 43 священики з усіх єпархій України.
«Протягом двох останніх років обговорюємо це питання. Вивчаємо приклади американських, польських, німецьких та французьких капеланів», розповів учасник зборів протоієрей Сергій Ковтун.
«Наша модель буде відрізнятися від європейської. Наш капелан не буде підпорядковуватись Міністерству, а лише місцевому єпископу. Паралельно з приходом буде опікати ту чи іншу військову частину. Сьогодні один з представників військового відділу УПЦ повідомив, що вже цього року всі священики, які належать до військових частин, будуть проходити курси в Київський військовій академії», сказав він.
На думку декого з присутніх, питання впровадження військового капелана піднято завчасно.
«При його впровадженні необхідно вносити зміни до законодавчої бази. Слід врахувати, що Україна має багато конфесій та що, згідно з Конституцією, кожна людина має право на віросповідання. Тому цьому питанню необхідно приділити набагато більше уваги на національному рівні», зауважив старший офіцер відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення командування Повітряних сил України Олег Татарін.
«Говорити про те, що священик має бути штатним, і брати за основу європейське капеланство зарано та непотрібно. Найкраще взяти модель «полкового священика», яка діяла при царській Росії. Він не був військовозобов'язаним, не мав форми, приходив до військових в богослужебному одязі та спілкувався. Віруючих серед військовослужбовців реально 1-2%. Стільки ж, як у нас у країні. Тому мають зрозуміти, зараз для нас час, коли ми повинні сіяти зерно віри», підкреслив керівник єпархіального відділу по взаємодії з ЗСУ ієрей Віктор Парандюк.
За матеріалами ТСН
Посилання на тему:
Імам сімферопольської мечеті дав напуття молодим солдатам
Міністр оборони заявив про необхідність запровадження в Україні військового капеланства