В українській школі хафізів відбувся другий випуск знавців Священного Корану

1
Випускники Кримської вищої школи хафізів на порозі закладу (фото Arraid.org)
22.09.2008
Оцініть статтю: 
(253 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В середу 17 вересня пройшов урочистий вечір випускників Кримської вищої школи хафізів. Захід відбувся за сприяння Всесвітньої організації з вивчення Корану (Саудівська Аравія) і Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід».

Єдиний у своєму роді на території України заклад - Кримська школа хафізів вносить свій непосильний вклад у справу виховання молодого покоління кримсько-татарського народу в дусі Священної Книги мусульман.

Захід відкрив муфтій Криму Хаджі Аблаєв Еміралі, який зокрема говорив про важливість єдності серед мусульман і про роль Школи хафізів у цьому питанні. Звертаючись до випускників, він закликав бути й надалі старанними у вивченні Корану і поширенні правильних знань про іслам.

Серед гостей були високопоставлені особи, представники регіональних ЗМІ, а також учні школи, їхні батьки та близькі, повідомляє сайт Асоціації "Альраід".

Почесний гість свята, пан Айман Абдуль-Гані Хусейн, заступник керівника Всесвітньої організації з вивчення Корану привітав випускників, їхніх батьків і всіх співробітників школи з цим знаменним днем. Він звернув увагу на відповідальність, яку несуть знавці Священного Корану перед Всевишнім і уммою.

В урочистій обстановці випускникам вручили свідоцтва про закінчення Кримської вищої школи хафізів і цінні подарунки.

Школа хафізів

Кілька років тому за участі Духовного управління мусульман Криму і за сприяння Асоціації «Альраід» у Сімферополі була заснована спеціалізована школа, де почалася професійна підготовка хафізів, людей, що цитують Священний Коран напам'ять.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день Кримська вища школа хафізів це єдиний в Україні мусульманський навчальний заклад подібного профілю, його досягнення важко переоцінити.

Вивченням Священного Корану тут займаються учні у віці від 13 до 18 років. Протягом 3 років між заняттями у звичайній загальноосвітній школі юнаки вивчають арабську мову, основи ісламу, віропереконання, життєпис Пророка Мухаммада і власне Коран, для чого використовуються авторитетні методики завчання текстів Священного Писання.

Такий підхід до навчання дозволяє досить швидко справлятися з поставленим перед учнями завданням, про що говорить той факт, що перший хафіз України Сулейман Валієв опанував Кораном усього лише за півтора роки і при цьому закінчив загальноосвітню школу із золотою медаллю. Слід зазначити, що результати не змусили себе чекати, Сулейман уже встиг стати учасником Міжнародного конкурсу читців Корану в Дубаї.

Є надія, що за допомогою школи хафізів, в Україні з'явиться основа для розвитку ісламської духовності, а також, що Україна нарівні з іншими країнами зможе брати участь у міжнародних конкурсах з читання Корану, що відомою мірою буде сприяти зміцненню її авторитету в мусульманському світі.

За матеріалами Arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.