Вандали побудують меморіальний парк на могилах мусульман

29.11.2006
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
denis
Зображення користувача denis.

Хотілось нагадати читачам про селище Ізобільноє, яке знаходиться в Криму. ТОВ \"Інтеграл\" збиралось побудувати готельний комплекс на місці мусульманського кладовища. Але, слава Аллагу, місцеве населення кримських татар не дало відбутись варварству. Попри це, як кажуть, \"з вогня та в полум\'я\". Кримських татар вдалось вмовити на \"меморіал\".

Постійний Представник Президента України в АР Крим Геннадій Москаль звернувся в Республіканський комітет з питань охорони культурної спадщини із проханням надати допомогу Ізобільненській селищній раді в питанні встановлення меморіального парку історико-культурного призначення й затвердження границь історичного ареалу на місці колишнього мусульманського цвинтаря.

Як повідомили в представництві Президента в АРК, рішення про обіг було прийнято в ході вивчення конфліктної ситуації, що склалась в селі Рясне м. Алушта навколо можливого будівництва товариством з обмеженою відповідальністю \"Виробниче об\'єднання \"Інтеграл\" готельного комплексу на місці колишнього мусульманського цвинтаря. Зокрема, під час розслідування ситуації з\'ясувалося, що 22 липня 2004 року рішенням сесії Ізобільненської сільської ради ТОВ \"ПО \"Інтеграл\" було надано дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки орієнтовною площею 1 га для будівництва готельного комплексу. Довідавшись про наміри київської фірми, кримськотатарська громада села звернулася в сільраду із проханням заборонити будівництво.

\"Серед жителів села - кримських татар є люди, чиї родичі або батьки були поховані на вищезгаданому цвинтарі. Прохання кримськотатарської громадськості про неможливість будівництва будь-яких об\'єктів на цій ділянці, не беручи до уваги національність і віросповідання, була підтримана більшістю населення с. Рясне\", - відзначили в представництві. По питанню доцільності надання земельної ділянки для будівництва готельного комплексу були проведені суспільні слухання, за підсумками яким сільській раді було рекомендовано відмовити в узгодженні проекту відводу й передбачити в бюджеті засоби на відновлення зони відпочинку й установлення меморіального пам\'ятника жертвам депортації 1944 року.

Дане рішення було одноголосно підтримане кримськотатарським населенням, представниками козацької громади, російської громади, радою старійшин мусульман і жителями села. Керуючись результатами суспільних слухань, відповідно до приписання прокуратури м. Алушта, Ізобільненська сільська рада своїм рішенням відмовила \"Інтегралу\" у затвердженні проекту землевпорядження щодо відводу земельної ділянки. Однак керівництво виробничого комплексу не погодилося з даним рішенням і пред\'явило позов у Господарський суд АРК із вимогою скасувати рішення сільської ради.

Ізобільненська сільрада має намір і далі відстоювати своє рішення й не допустити будівництво на місці колишнього мусульманського цвинтаря.

за матеріалами \"Кримська лінія\"

P.S. Залишається запитання до можновладців: чому такі знущання не переносить жодна громада України, окрім мусульман? Чи може в Умані, чи де інде теж на могилах християн або євреїв побудують парки, казино, чи аеропорти? Мабуть ні. Тому залишається тільки сподіватись на пробудження мусульман Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.