Верховна Рада України дозволила військовослужбовцям сповідувати будь-яку релігію

15.05.2007
Оцініть статтю: 
(49 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У зв’язку з прийняттям Закону "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (реєстр. №2386) вносяться зміни до низки законодавчих актів України. Зміни стосуються і релігійної сфери. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

Релігійні питання, зокрема, розглядаються у статті 6 «Реалізація військовослужбовцями права на свободу світогляду і віросповідання», де сказано, що "Військовослужбовці вправі сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, відкрито висловлювати свої релігійні або атеїстичні переконання. Командири (начальники) військових об’єднань, з’єднань та частин надають можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях та релігійних обрядах у вільний від виконання обов’язків військової служби час".

Стаття забороняє військовослужбовцям відмовлятися або ухилятися від виконання обов’язків військової служби з мотивів релігійних переконань та використовувати службові повноваження для релігійної чи атеїстичної пропаганди. Тут також сказано, що ніхто не має права перешкоджати задоволенню військовослужбовцями їх релігійних потреб, однак забороняється створювати релігійні організації в органах військового управління, військових об’єднаннях, з’єднаннях та частинах.

Особам, релігійні переконання яких перешкоджають проходженню строкової військової служби, надається право на проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону "Про альтернативну (невійськову) службу".

За матеріалами РІСУ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.