Верховний комісар ОБСЄ підніме питання про будівництво Соборної мечеті

1
ОБСЄ продовжує сприяти вирішенню проблем кримськотатарського народу
21.09.2010
Оцініть статтю: 
(225 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Верховний Комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек сприятиме завершенню законопроекту України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», а також підніме питання про будівництво Соборної мечеті в Сімферополі з представниками влади України. Про це К. Воллебек заявив 17 серпня поточного року, під час зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, що відбулася на вулиці Ялтинській, 22, де планується будівництво Соборної мечеті.

Верховний комісар ОБСЄ зазначив, що ухвалення закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» є головним питанням, що обговорювалося під час останніх зустрічей з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу. Він додав: «І під час своїх зустрічей в Києві, і у Верховній Раді України, а також з представниками уряду України ми обговорювали цей законопроект».

К. Воллебек повідомив, що ОБСЄ підготував коментарі й зауваження до законопроекту під час зустрічей у залі обговорення. «Зі свого боку, ми готові й надалі продовжувати роботу зі сприяння завершенню законопроекту», - заявив він, вказавши, що важливо також, щоб люди, на яких направлений законопроект, активно брали участь у цьому процесі.

Наболіле питання для кримських мусульман

Присутній на зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв розповів, що кожного разу під час двох великих ісламських свят (Ораза-байрам і Курбан-байрам) мусульмани вимушені орендувати спортивні зали для того, щоб вміщати велику кількість правовірних для здійснення святкового намазу. «Це є ганебним і принизливим для мусульман» - сказав він.

«Місцева влада протягом 20 років ніяк не може виділити клаптик землі для будівництва Соборної мечеті, яка могла б вміщати близько 5 тисяч мусульман Криму», - наголосив Еміралі-ефенді.

У свою чергу, Верховний Комісар ОБСЄ подякував керівництву Меджлісу за запрошення на місце, де будуватиметься Соборна мечеть. «Я розумію, що питання про будівництво Соборної мечеті ще не вирішене, також питання видачі дозволу на проведення будівництва мечеті. Пан Джемільов проінформував мене про існуючу проблему і я пообіцяв, що підніму це питання з представниками влади», - повідомив К.Воллебек.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня

ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Пройшла зустріч Голови Меджлісу з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.