Ветерани Афганістану вимагають від влади Сімферополя дозволити будівництво Соборної мечеті

Ветерани Афганістану вимагають від влади Сімферополя дозволити будівництво Соборної мечеті
04.03.2008
Оцініть статтю: 
(109 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Представники Кримської республіканської організації Українського союзу ветеранів Афганістану (КРО УСВА) приєдналися вчора, 2 березня, до акції протесту мусульман Криму, що вимагають від влади Сімферополя дозволити зведення Соборної мечеті в столиці автономії, повідомляє Майдан з посиланням на PartInform.

«В Афганістані ми не ділилися за національною чи конфесіональною ознакою і вважаємо законними вимоги мусульман про будівництво в Сімферополі Соборної мечеті. Питання справедливості в конфесіональних відносинах повинні дотримуватися свято. Якщо будуть порушуватися права інших релігійних громад Криму, ми також будемо вимагати дотримання їхніх прав», - відзначив заступник голови КРО УСВА Рустем Аметов.

І в цей час, за його словами, у кримському братстві ветеранів Афганістану, у якому з більш ніж п'яти тисячі чоловік налічується понад тисячу мусульман, не має ні міжнаціональних, ні міжконфесіональних розбіжностей.

«Ми пройшли війну і знаємо ціну дружбі й військовому братерству, на жаль, депутати міськради Сімферополя приймають рішення виходячи тільки з кон'юнктурних політичних міркувань, не замислюючись про людей», - відзначив Р. Аметов.

В даний час на місці, де планується зведення мечеті, розбите наметове містечко. Сюди прибуло більше п'ятдесяти ветеранів афганської війни з різних регіонів Криму.

Як повідомлялося раніше, історія з будівництвом Cоборной мечеті в Сімферополі на вул. Ялтинській, 22 почалася чотири роки тому, коли в Сімферопольську міськраду були подані необхідні документи для виділення земельної ділянки під будівництво.

Лише на розробку проектно-кошторисної документації було витрачено більше 70 тис. грн. 10 січня депутати Сімферопольської міськради скасували рішення від 2004 року про виділення Духовному управлінню мусульман Криму ділянки площею 2,7 га на Ялтинській, замість цього виділивши землю за адресою вулиця Лугова, 6.

Наприкінці лютого нинішнього року Сімферопольська міськрада скасовує власне рішення від 10 січня про виділення мусульманам Криму ділянки на вулиці Лугової під будівництво Соборної мечеті. Крім того, депутати визнали земельну ділянку на вулиці Ялтинській, виділену кримським татарам під будівництво мечеті ще в 2004 році, "лісопарковою зоною, що використовується для відпочинку жителів Сімферополя".

Депутати пояснювали свою позицію тим, що запитана муфтіятом ділянка знаходиться в охоронній зоні Сімферопольського водосховища, що постачає місто водою. Духовне управління мусульман Криму заявило про намір звернутися в суд і прокуратуру з метою перевірки законності рішення Сімферопольської міськради.

6 лютого Президент України В. Ющенко на зустрічі з керівництвом Автономної Республіки Крим окрему увагу звернув на необхідність забезпечити релігійні потреби кримських татар. "Не бачу законних підстав, щоб не дозволяти будівництво релігійних споруд кримських татар. Сподіваюся, що більше не буду одержувати звернення стосовно будівництва Соборної мечеті в Сімферополі. Це питання повинно бути вирішене на рівні міської влади, а не виноситися на рівень Президента", - сказав В. Ющенко.

За матеріалами Майдан

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.