Вперше в Україні відбувся семінар для імамів за участю провідних ісламських спеціалістів

1
У приміщенні Ісламського громадського культурного центру м. Києва зібралося близько 250 імамів і активістів із різних міст України.
15.12.2010
Оцініть статтю: 
(347 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Вперше в Україні пройшов просвітницький семінар для імамів за участю відомих в ісламському світі вчених і громадських діячів. На зустрічі 11-12 грудня у приміщенні Ісламського громадського культурного центру м. Києва зібралося близько 250 імамів і активістів із різних міст України. Обмін досвідом та підвищення рівня українських імамів - стали головними цілями семінару.

Організатором семінару виступила Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд». У якості лекторів були запрошені провідні спеціалісти у галузі шаріатських наук: шейх Хайсам Рахма (Швеція) - голова Асамблеї імамів Європи; професор Аніс ар-Раві (Швеція) - вчений у галузі атомної енергетики, аташе культурного відділу в посольстві Іраку в Швеції; Джамаль аш-Шатт (Кувейт) - голова Міжнародного комітету з ознайомлення з Ісламом; Абдульваххаб аш-Шаей (Кувейт) - засновник Міжнародного комітету з ознайомлення з Ісламом; шейх Джамаль Сейрауан (Саудівська Аравія) - фахівець з питань фікху.

Дійсно в Україні ще ніколи не було ісламських вчених такого рівня, тому інтерес до їхніх виступів був надзвичайним.

Шейх Джамаль Сейрауан, фахівець з питань фікху, розповів присутнім про велику відповідальності при винесенні фатв, вказавши яких умов необхідно дотримуватися при прийнятті рішення.

«Важливим чинником при фатвах є країна проживання тієї чи іншої мусульманської общини, її народ, культура, звичаї, традиції. Всі ці складові потрібно обов'язково враховувати імаму», - акцентував увагу шейх Джамаль.

Всіх присутніх буквально приголомшила лекція професора Аніса ар-Раві. Професор представив уривки зі своєї книги «В тіні божественного царства», у якій зібрані пояснення більше 1500 коранічних аятів з точки зору наукової думки. Чергуючи зображення наукових відкриттів, Аніс ар-Раві називав до нього аят із священного Корану. Багато присутніх ледве могли стримати сльози.

Неможливо забути лекцію засновника Міжнародного комітету з ознайомлення з Ісламом (Кувейт) Абдульваххаба аш-Шаей. Спираючись на свій досвід, вельмишановний шейх пояснив імамам, як потрібно знайомити людину з Ісламом, яка інформація зацікавленого буде пріоритетною, щоб у свідомості людини розвіялися нав'язані стереотипи про Іслам.

Захват і задоволення випромінювали обличчя мусульман. Семінар проходив у прекрасній духовній атмосфері. Два дні підряд імами, що з'їхалися з усієї України, із захопленням слухали виступи авторитетних лекторів, отримували відповіді на питання, що їх цікавили, брали участь у повчальних тренінгах.

Організатори сподіваються, що ця зустріч допоможе українським імамам у їх діяльності на шляху ознайомлення людей з Ісламом без стереотипів і крайнощів.

Власкор.

Посилання на тему:

Знайомити з Ісламом на особистому прикладі закликав українських мусульман шейх із Аль-Азхара

Імами з «Аль-Азхару» очолять молитви українських мусульман впродовж місяця Рамадан

Відомі ісламські вчені прочитали лекції для українських мусульман

Відомий ісламський вчений відвідав Україну

Мусульмани України - активна частина європейської умми

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.