Як районне видання може заплямувати імідж всієї країни

Як районне видання може заплямувати імідж всієї країни
02.02.2012
Оцініть статтю: 
(277 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Українські правоохоронці запевняють, що ксенофобії і расизму в Україні немає, а міжнародний скандал, що його спричинила скандальна публікація у тернопільській газеті – проблема самого видання, повідомляє 5 канал.

Мова йде про статтю у друкованому виданні «Нова Тернопільська газета» від 25 січня, що розповідає про бійку біля місцевого бару «Орнава» двох іноземних студентів Тернопільського вишу через дівчину. Стаття, без авторського підпису, проілюстрована колажем, що ображає арабів та африканців.

Західні видання, зокрема CNN та французька телекомпанія France-24, довідавшись про публікацію, не забарилися звинуватити Україну у расизмі та ксенофобії.

Іноземні студенти, які навчаються у тернопільських вишах, ініціювали збір підписів під зверненням до тернопільських журналістів із вимогою вибачитися за образливий матеріал.

У Тернопільському національному університеті імені Пулюя, випадкова фотографія іноземних студентів якого була розміщена на задньому плані колажу, газетну публікацію назвали провокацією.

Африканська громада в Україні зажадала негайної реакції української влади на публікацію, яка є «відвертим проявом расизму примітивного», що неприпустимо у цивілізованій країні.

Прокуратура Тернопільскої області розпочала перевірку за матеріалами статті на предмет розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Що стосується самого видання, то спочатку його головний редактор Микола Мартинчук заявив, що не вважає статтю образливою і не бачить у ній порушення журналістських стандартів та етики.

Проте, свіжий номер «Нової Тернопільської газети» вийшов із редакційною статтею-вибаченням за попередню публікацію, яка принизила гідність іноземних студентів, що навчаються у місті.

Редакція також висловила жаль із приводу того, що цей матеріал «кинув тінь расизму на редакцію, Тернопіль і Україну загалом».

Причому, «тінь расизму», яку кинуло районне видання, вже залишила прикру пляму на іміджі України напередодні Євро-2012. Але організатори запевняють, що проведенню чемпіонату цей інцидент не завадить.

Самі ж іноземні студенти, які на власному досвіді знають про ситуацію із ксенофобією в Україні, запевняють, що її прояви носять поодинокий характер.

Йорданець Тарік Сархан, який прожив у Києві майже двадцять років, розповів 5 каналу, що побував не в одній європейській країні, але Україна для нього - зразок толерантності. Із ксенофобією, визнає, зіткнувся одного разу, коли на вулиці напали на рідного брата. Від побиття врятували перехожі.

«На сьогодні такого все менше і менше. Тому, що якщо і бувають якісь моменти зіткнення чи агресії проти іноземців, то це пов'язано тільки з особистими стосунками», - говорить Сархан.

У тому, що хуліганство на ґрунті національної неприязні в країні - рідкість, переконують і в Генеральній прокуратурі України. За їхніми даними, минулого року було порушено лише дві подібні кримінальні справи.

«Расизму як явища в Україні не існує, - запевняє спікер ГПУ Юрій Бойченко. - Є окремі випадки звичайного хуліганства, яке притягується, можливо зовсім безпідставно, до якихось ксенофобських проявів».

За матеріалами українських ЗМІ

Посилання на тему:

НЕК перевірить, чи пропагують статті «Обозревателя» та MAXIM ненависть до мусульман

Газета “Блик” визнана винною у порушенні закону про суспільну мораль

НЕК розробляє критерії експертизи продукції ЗМІ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.