Ющенко за задоволення земельних потреб кримських татар

27.03.2007
Оцініть статтю: 
(124 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

25 березня під головуванням Віктора Ющенко відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони (РНБО). Головним питанням на порядку денному стояла ситуація в Криму, в першу чергу, проблема земельних відносин.

Президент звинуватив місцеву владу в тому, що вона приділяє вирішенню цієї проблеми недостатньо уваги. При цьому глава держави висловився за задоволення земельних потреб кримських татар. Крім того, на РНБО розглядався оборонний бюджет на 2007 рік.

До порядку денного вчорашнього засідання РНБО були внесені чотири пункти. Питання соціально-економічної ситуації в Автономній республіці Крим (АРК) стояло першим – і по порядку, і по важливості. У зв\'язку з цим на вчорашнє засідання РНБО запросили народних депутатів, які орієнтуються в кримській тематиці, а також представників Верховної ради АРК. Віктор Ющенко, відкриваючи засідання, підкреслив, що в цьому питанні найважливіше - проблеми, пов\'язані з кримськими татарами.

Свою вступну промову президент присвятив критиці абстрактної \"влади\". Мовляв, рішення, прийняті на вищому рівні ще рік назад, дотепер не виконані. Земельне питання не вирішене, кримськотатарські селища залишаються без шкіл, без елементарних зручностей, а гроші, виділені центром, на розв’язання цих та інших проблем, розкрадаються на місцях. \"Знаєте, яким принципом у Криму керуються? Гроші дали - дайте мені волю. Я сам буду робити із цими грішми те, що вважаю потрібним\", - говорив Віктор Ющенко, не уточнюючи при цьому, кого він вважає винним у розтраті бюджетних коштів.

Кримська тематика зайняла в РНБО майже три години. Про остаточне рішення за підсумками засідання буде оголошено в найближчі дні. Як з\'ясувалося, загальної думки з приводу вирішення кримських питань серед учасників засідання немає.

\"Давайте почекаємо, коли буде оприлюднений указ президента. Я сподіваюся, що враховано всі мої побажання\", - розповів народний депутат Мустафа Джемільов (\"Наша Україна\"). Пан Джемільоев пропонував виділити кримським татарам на безоплатній основі земельні ділянки для житлового будівництва. Передбачається, що земля буде виділятися \"компактними ділянками\", а на виділених площах будуть сформовані кримськотатарські селища. Втім, Мустафа Джемільов визнає, що ця схема не дозволить вирішити конфлікти між татарами та іншими кримчанами. \"Ті, хто працював у кримським колгоспах і радгоспах до 1991 року, одержали паї по п\'ять гектарів. Кримські татари не зможуть одержати такі ж паї, оскільки землі стільки не залишилося\", - розповів депутат учасникам засідання.

Як стало відомо, під час засідання РНБО Віктор Ющенко також просив представників АРК і центральної виконавчої влади вирішити завдання виділення землі кримським татарам. \"Ніхто не підніме руку й не скаже, що в Криму немає землі для розв’язання цього питання. У нас порядку немає! Немає волі у влади, в першу чергу в кримської влади!\", – заявив президент. Заперечувати йому ніхто не наважився.

Один з учасників засідання нагадав президентові про проблему самозахоплення землі. У відповідь глава держави заявив, що в \"свавіллі, що відбувається, \" винні місцева влада і Держкомзем, які недостатньо активно проводять інвентаризацію землі й \"по суті, втратили державний контроль над земельним питанням\". Аргументуючи свою позицію, Віктор Ющенко посилався на рішення РНБО від 8 лютого 2006 року, у якому, серед іншого, містилося доручення провести інвентаризацію за короткий термін.

Тим часом, з\'ясувалося, що претензії Віктора Ющенко значною мірою не обґрунтовані. У керівництві секретаріату президента стверджують, що інвентаризація землі не була завершена з об\'єктивних причин.

За матеріалами Сайту кримської молоді.

Додатково читайте:

Меджліс проти проведення регулярних акцій учасниками \'\'Галявин протесту\'\'

Кримські татари провели двогодинну акцію протесту на трасі Ялта-Сімферополь

Акція протесту в Ялті не відбулася

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.