Завершився офіційний візит Президента України в Туркменістан

Завершився офіційний візит Президента України в Туркменістан
14.09.2011
Оцініть статтю: 
(578 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Учора, 13 вересня, завершився офіційний візит Президента України Віктора Януковича в Туркменістан. На день раніше в Ашхабаді з великим успіхом пройшли туркмено-українські переговори на вищому рівні, які підтвердили прагнення двох держав і народів до дружби і повномасштабного співробітництва. Свідоцтвом цього стали домовленості, досягнуті за підсумками зустрічі у верхах, і підписаний пакет двосторонніх документів, націлених на розвиток взаємодії на різних напрямках, у тому числі в торгово-економічній галузі і гуманітарно-культурній області.

Співробітництво

Як повідомляє «ЛігаБізнесІнформ», Президент України високо оцінив поновлення в 2011 році роботи Спільної міжурядової комісії з економічного співробітництва, результатом якої стало створення умов «для продуктивної розмови і прийняття ряду конкретних рішень».

В. Янукович відзначив наявність взаємного прагнення президентів активізувати політичні контакти між Україною і Туркменістаном, що створить усі умови, необхідні для ефективного використання поки незадіяного потенціалу співробітництва у різних сферах.

«Звісно, у ряді галузей ми бачимо реальний потенціал. Я ознайомив пана президента з конкретними пропозиціями українських компаній щодо розширення співробітництва з Туркменістаном», - сказав Янукович.

Президенти України й Туркменістану домовилися поглибити торгово-економічне співробітництво й активізувати роботу з реалізації енергетичних проектів.

Зокрема, Київ розраховує на співробітництво з Ашхабадом у будівництві енергетичних об'єктів, а саме, електростанцій на сонячній енергії. Ще однією перспективною сферою співробітництва України і Туркменістану названа космічна галузь.

Перспективи

У свою чергу Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов також відзначив наявність потенціалу, необхідного для активізації партнерства України і Туркменістану.

«Упевнений, українсько-туркменські відносини мають дуже хороші, широкі перспективи. Ми також констатували наявність позитивного досвіду взаємодії в економічній сфері», сказав Президент Туркменістану, додавши, що сторони відзначили потенціал для збільшення обсягів взаємної торгівлі й розширення діяльності українських компаній у Туркменістані, а також активного просування продукції туркменських підприємств на українському ринку.

Туркменський газ

При цьому негласною метою поїздки українського президента в Туркменістан аналітики називають поставки місцевого газу в Україну. За підрахунками експертів, туркменське паливо дешевше російського на 50-80 доларів за тисячу кубометрів.

Офіційні заяви президентів на цю тему були небагатослівними. На прес-конференції за підсумками переговорів Віктор Янукович сказав, що Україна спробує відновити імпорт палива.

«Це в інтересах України, потрібно відновити повномасштабне співробітництво в нафтогазовому секторі», підкреслив Янукович.

Із заяви президента Туркменістану стало зрозуміло, що Ашхабад готовий розглянути пропозиції Києва.

«Ми маємо у своєму розпорядженні все, що необхідно, щоб вивести наше співробітництво на новий рівень», заявив він.

Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела в українській делегації повідомили, що Туркменістан згодний допустити українські компанії до газовидобутку на своїй території, і що туркменський газ обійдеться у 200 доларів за тисячу кубометрів, без урахування видатків на транспортування.
На тлі небагатослівності президентів і мінімуму даних, що просочилися від анонімних джерел, експерти вважають плани української влади досить примарними.

Так, провідний експерт енергетичних програмам Центру Разумкова Володимир Омельченко у коментарі «ЛігаБізнесІнформ» заявив, що Україна раніше втратила нитку співробітництва з дуже важливим партнером, і відновити взаємодію у колишньому форматі буде вкрай складно.

«Туркменістан зараз зорієнтований, у першу чергу, на Китай. Всі пріоритети в енергетичній сфері у туркменів пов'язані саме із цією країною», - зазначив експерт.

За матеріалами «ЛігаБізнесІнформ» і інших ЗМІ

Посилання на тему:

В. Янукович: Співробітництво з країнами азіатського регіону - наш національний інтерес

В. Янукович сподівається на ефективне співробітництво з країнами Сходу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.