Збори громад ДУМУ «Умма» відвідав із дружнім візитом муфтій Криму

1
Муфтій ДУМК Еміралі Аблаєв розповів присутнім про сучасні тенденції ісламського відродження у Криму
1
На зборах представники мусульманських громад розробили погоджений план релігійних і культурних заходів на 2012 рік
1
1
28.02.2012
Оцініть статтю: 
(360 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

25 лютого в Сімферополі пройшли планові збори імамів та голів мусульманських громад Духовного управління мусульман України «Умма», які відвідали муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв і заступник муфтія Айдер Ісмаїлов.

Як зазначив на зборах голова правління ДУМУ «Умма» Ігор Карпішен, минулий 2011 рік був досить продуктивним.

Досягнення

Зокрема, кількість офіційно зареєстрованих релігійних громад, що входять до складу Духовного управління, зросла до дев'ятнадцяти. Ці громади представляють 14 регіонів України, більшість з них розташована в найбільших містах країни. Крім того, шість громад доки функціонують без державної реєстрації, але докладаються зусилля до того, щоб уже цього року всі вони були благополучно зареєстровані.

У минулому році була урочисто відкрита нова мечеть у м. Константинівка Донецької області. На гідному рівні проведені свята, конференції й інші заплановані заходи. Реалізуються як благодійні проекти для незаможних, сиріт, ув'язнених та інших малозабезпечених верств мусульман, так і просвітницькі проекти.

«Усе це зобов'язує нас високо тримати підняту планку ісламського відродження й упродовж 2012 року», ­­- сказав Карпішен.

Він закликав усі громади під час засідання розробити і погодити насичений план заходів для мусульман своїх регіонів.

Візит керівництва ДУМК

Уперше, на запрошення організаторів, збори мусульманських громад ДУМУ «Умма» відвідали керівники кримських мусульман – муфтій Криму Еміралі Аблаєв і заступник муфтія Айдер Ісмаїлов, які поділилися своїм баченням подальшого розвитку Ісламу в Україні, і, зокрема, в Автономній Республіці Крим.

Муфтій ДУМК Еміралі Аблаєв виступив перед присутніми з духовною настановою, а також розповів про сучасні тенденції ісламського відродження у Криму.

У свою чергу, муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов подякував муфтію Еміралі Аблаєву за те, що він прийняв запрошення і поділився своїм досвідом із керівниками громад.

«Зі свого боку ми повністю підтримуємо прагнення кримськотатарських лідерів до консолідації народу й об'єднання всіх мусульманських громад півострова у межах Духовного управління мусульман Криму, – сказав муфтій Саїд Ісмагілов і додав: «У Священному Корані сказано: «Тримайтеся всі за верв (релігію) Аллага і не розділяйтеся».

Він звернувся із благанням до Всевишнього Аллага про єдність і взаєморозуміння для мусульман Криму.

«Кримські татари – мудрий народ, що з гідністю пережив такі потрясіння, які випадали на долю не багатьом народам. Незважаючи на це, вони вистояли, повернулися на батьківщину і відроджують свою віру і культуру», – підкреслив Ісмагілов.

Він висловив упевненість в тому, що «фракційність, яку прагнуть внести недалекоглядні люди, розколи в кримськотатарській мусульманській уммі, які спланували й організували ті, хто не має ані до цієї землі, ані до цієї культури жодного відношення», будуть подолані.

«Крим – регіон з найбільшою кількістю мусульман у нашій країні, він немов індикатор ісламських процесів в Україні», – зробив висновок муфтій ДУМУ «Умма» і висловив надію на подальшу тісну співпрацю з мусульманами Криму в особі ДУМК.

Плани на майбутнє

На зборах представники мусульманських громад з чотирнадцяти регіонів країни розробили погоджений план релігійних і культурних заходів на 2012 рік, що включає такі важливі події, як підготовка і проведення Хаджу, мусульманських канонічних свят Рамадан-байрам і Курбан-байрам.

Також були скоординовані спільна програма іфтарів у Священний місяць Рамадан, проведення конференцій і круглих столів у різних містах, благодійні проекти, випуск ісламської літератури тощо.

За матеріалами прес-служби ДУМУ «Умма»

Посилання на тему:

Новини

ДУМУ «Умма» вірить у новий розквіт самобутньої ісламської культури Криму

ДУМУ «Умма» співчуває у зв'язку зі смертю екс-муфтія Криму Нурі-ефенді Мустафаєва

Мусульмани Криму перебувають у пошуку своєї ідентичності, — муфтій ДУМУ «Умма»

Представники ДУМУ «Умма» і ВАГО «Альраїд» нагороджені за внесок у розвиток української держави

Статті

ДУМУ «Умма» - підсумки 2009 року

Мусульмани хочуть бачити Україну сильною незалежною державою. Інтерв’ю з головою ДУМУ «Умма» С. Ісмагіловим

Нехай серед вас буде “Умма”

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.