Журналістам і політикам у Криму слід задуматися про допустимість способів досягнення своїх амбіцій

Журналістам і політикам у Криму слід задуматися про допустимість способів досягнення своїх амбіцій
29.06.2011
Оцініть статтю: 
(544 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Громадська організація “Кримський центр правової ініціативи” провела опитування-анкетування з проблеми впливу ЗМІ на формування культури толерантності на Кримському півострові. Опитавши 109 респондентів, серед яких були представники ЗМІ, органів державної влади і громадських організацій, дослідники дійшли до наступних висновків.

На думку опитаних, за останній рік ситуація міжнаціональних відносин у Криму змінилася на краще хіба що в тому, що її перестали мусолити у своїх цілях політики, тим самим загострюючи обстановку.

Переважна більшість респондентів зазначили, що дискримінації за національною ознакою найчастіше зазнають українці (55%). Друге місце у рейтингу посідають кримські татари, і лише третє - росіяни.

Найбільшою проблемою у діяльності журналістів, які висвітлюють проблеми міжнаціональних відносин, було названо відсутність толерантності у самого журналіста (73%), а вже потім відсутність об'єктивного підходу при висвітленні даної проблеми. При цьому 64% опитаних схильні бачити основною причиною нетолерантності у Криму політичні амбіції, а потім засоби масової інформації. Відсутність культури спілкування як причина міжнаціонального напруження була названа в останню чергу.

Також 64% опитаних вказали на непрофесіоналізм журналістів при висвітленні даної теми, адже виділення однієї національності за рахунок применшення ролі інших явно викличе негативну реакцію у суспільстві й зростання напруження між різними етнічними групами, проте саме так подають свій матеріал більшість ЗМІ. Їхню думку фактично підтримали ще 21%, які уточнили, що журналісти, публікуючи той чи інший матеріал, не завжди замислюються про наслідки.

В цілому респонденти дійшли до висновку, що всі проблеми, які стосуються міжнаціонального напруження, слід подавати у ЗМІ виключно у світлі заклику до мирного їх вирішення і надзвичайно обережно, а ряд питань висвітлювати взагалі не варто, щоб не отримати зворотний ефект.

Кажучи ж про способи подолання проблем у даній сфері, більшість опитаних визнали найефективнішим виховання взаємної пошани і терпимості з дошкільних установ. Потім було відзначено необхідність припинити спроби висунути якусь національність на роль титульної, а також необхідність встановлення міри відповідальності, адекватної соціальній небезпеці, що виникає у результаті необдуманих заяв ЗМІ, для журналістів, які розпалюють ворожнечу і нетерпимість.

За матеріалами allprava.org

Посилання на тему:

Міліція спростувала повідомлення ЗМІ щодо міжнаціонального конфлікту у кримському селі

ЗМІ роздувають «міжрелігійний конфлікт» із убивства дитини психічнохворим

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Більше половини кримської молоді звинувачує владу у міжнаціональних проблемах, - результати опитування

Друковані ЗМІ - головне джерело прояву расизму і ксенофобії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.