29 листопада — День солідарності з народом Палестини

1
Згідно з офіційними даними, в ході израїльської військової операції «Литий свинець», що тривала з 27 грудня 2008-го по 18 січня 2009 року, 1414 палестинців загинули, 5,5 тис. отримали поранення.
29.11.2010
Оцініть статтю: 
(372 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У цей день у 1947 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про розділ Палестини. У 1977 році Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно відзначати 29 листопада як Міжнародний день солідарності з палестинським народом (International Day of Solidarity with the Palestinian People).

Уривок послання Генерального Секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня солідарності з палестинським народом:

«Сьогодні я - з тими, хто по всьому світу висловлює глибоку солідарність з палестинським народом, страждання якого тривають. Він як і раніше не має своєї держави і піддається гнобленню.

Жахливі події останніх трьох років і важка ситуація, яка зараз склалася в регіоні, повинні б стати наочним доказом для всіх, що чим більше шкоди сторони завдають один одному, тим більший збиток вони наносять самі собі і тим менше шансів залишають для мирного врегулювання.

Дії Ізраїлю, зокрема позасудові страти, використання важкої зброї проти цивільного населення, руйнування будинків, триваюче створення поселень і будівництво стіни безпеки, глибоко вторгається у палестинські території - все це лише поглибило страждання палестинців і підсилило в них почуття безпорадності.

Це підірвало спроби приборкати насильство і сприяло розпалювання ненависті і гніву по відношенню до ізраїльтян, тим самим ще далі відсунувши той день, коли Ізраїль буде жити, не відчуваючи страху, в межах безпечних і загальновизнаних кордонів».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.