Французький суд: карикатури на пророка Мухаммеда – це лише жарт

Декларація мусульман Європи як шлях до дiалогу
Декларація мусульман Європи як шлях до дiалогу
23.03.2007
Оцініть статтю: 
(237 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Паризький суд зняв всі обвинувачення з головного редактора журналу «Charlie-hebdo» Філіпа Валя, що опублікував у лютому минулого року на сторінках свого видання карикатури на пророка Мухаммеда. Мусульмани мають намір оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.

Суд не знайшов складу злочину в діях головного редактора Філіпа Валя і очолюваного ним видання.

Позов проти журналу був поданий мусульманськими асоціаціями - Великою мечеттю Парижа та Союзом ісламських організацій Франції, а також Всесвітньою ісламською лігою. Головного редактора звинувачували в \"навмисному нападі\" на мусульманські цінності та \"образі групи осіб за релігійною ознакою\".

За публікацію трьох карикатур на пророка, одна з яких належала художникові журналу, Валю загрожували півроку в\'язниці та 22 тисячі євро штрафу. Однак йому вдалося уникнути покарання. Суд ухвалив, що опубліковані малюнки захищені законом про свободу самовираження і не завдають шкоди ісламу.

Цікаво, що в захист сатиричного журналу «Charlie-hebdo» виступили й кандидати в президенти Франції центрист Франсуа Байру та Ніколя Саркозі. Вони вважають рішення суду важливим для збереження світської основи держави, де свободу преси визначає не релігія, а закон.

У свою чергу, лідери французьких мусульман обурюються. «Як громадянин цієї країни і як мусульманин, що дотримується закону, я вважаю себе ображеним і скривдженим. Ми будемо боротися до останнього й не здамося, поки в нас залишаються законні засоби для боротьби», — сказав президент Союзу французьких ісламських організацій Ладж Тамі Брезе.

Союз ісламських організацій Франції оголосив про намір оскаржити рішення суду.

\"Ми маємо намір оскаржити вирок суду в апеляційній інстанції\", - сказав журналістам представник Союзу відразу після оголошення судового вердикту.

Нагадаємо, 12 карикатур на пророка Мухаммеда в датській газеті «Jyllands-Posten» з\'явилися у вересні 2005 року, а на початку 2006 року багато європейських видань на знак захисту свободи слова передрукували ці карикатури, що викликало численні протести серед мусульман у всьому світі.

За матеріалами Подробності, Російська газета, НьюзПром.Ру.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.